کد خبر : ۳۴۶۸۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی مبارزه با کرونا در خوابگاه ها

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه ها باید در زمان بازگشایی دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را در فضای خوابگاهی به دقت و روزانه اجرایی کنند.

اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی مبارزه با کرونا در خوابگاه ها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی با رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت برای پیگیری مطالبات دانشجویان در حوزه رفاهی و خوابگاهی برگزار شد.

رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به سؤال یکی از فعالان دانشجویی در خصوص سنوات تحصیلی دانشجویان، گفت: در این خصوص با معاونت آموزشی مذاکراتی انجام شده تا سنوات مجاز تحصیلی هر مقطع را به ما اعلام کنند، برای سال تحصیلی جدید در خصوص خوابگاه های دانشجویی بر این اساس رفتار خواهیم کرد.

وی در خصوص چگونگی اجرای دستورالعمل های بهداشتی در فضای خوابگاهی دانشگاه های علوم پزشکی در دوران شیوع کرونا، اطهار داشت: در زمان بازگشایی دانشگاه ها و همین حالا که برخی از دانشجویان در خوابگاه ها هستند، دانشگاه ها باید بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا رفتار کرده و دستورالعمل های بهداشتی مد نظر ستاد را در فضای خوابگاهی به دقت و روزانه اجرایی کنند. در شرایط فعلی باید ببینیم روند بیماری به چه سمتی پیش می رود زیرا این موضوع در اختیار ما نیست.

در ادامه دکتر بهزاد تدین معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص سؤال یکی از فعالان شورای صنفی در خصوص استفاده دو منظوره از خوابگاه دانشجویی به شکل دولتی و مشارکتی، گفت: تنها یک مورد در این خصوص وجود داشته که طی مکاتبه صورت گرفته بنا شد این مورد اصلاح شود. زیرا خوابگاهی که دولتی است نمی تواند چنین ادعایی داشته باشد، چنین چیزی از نظر ما خلاف است و وجود ندارد.

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز، اظهار داشت: ما در این خصوص چهار میلیارد تومان در سال ۹۸ اعتبار در صندوق داشتیم در حالی که ۵۰ هزار دانشجوی شهریه پرداز در دانشگاه های علوم پزشکی حضور دارند.

وی گفت: در این خصوص سیاست دولت و کشور این است که دانشجویان شهریه پرداز محل درآمدی برای دانشگاه باشند. بر این اساس اگر دانشجویان ابهامی دارند باید بدانند دانشجوی شهریه پرداز باید برای گذراندن تحصیل خود شهریه بپردازد و دست صندوق برای این دسته از دانشجویان برای وام به آن صورت باز نیست. البته در صندوق رفاه دانشجویان در تلاش هستیم بتوانیم برای این دسته از دانشجویان نیز شرایطی برای گرفتن وام از بانک فراهم کنیم.

در این نشست دبیران شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی، سبزوار و ایران و دبیر شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) به بیان موضوعاتی از جمله حذف ماده ۲۵ آیین نامه اسکان یا اصلاح آن در جهت اختصاص خوابگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، افزایش کمک هزینه مربوط به وام ودیعه مسکن مخصوص دستیاران و دانشجویان دکتری متاهل، راه اندازی سامانه خرید کالا (فروش کالا به صورت وام به دانشجویان) افزایش وام های دانشجویی، چگونگی تخصیص اعتبار بازسازی خوابگاه ها، بیمه و وام دستیاری پرداختند.

کلید واژه :

،

دستورالعمل های بهداشتی

،

کرونا

،

خوابگاه ها

ثبت نظرات
captcha