کد خبر : ۳۴۶۸۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش واکسن کرونا بر روی ۲۰۰ داوطلب آلمانی

یک انستیتوی آلمانی مجوز آزمایش بالینی واکسن احتمالی کرونا را بر روی ۲۰۰ داوطلب دریافت کرد.

آزمایش واکسن کرونا بر روی ۲۰۰ داوطلب آلمانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش شبکه دویچه وله، انستیتو پاول ارلیش (PEI) اولین موسسه آلمانی است که مجوز آزمایش بالینی واکسن احتمالی کرونا را دریافت کرده است. این مرکز تحقیقات علمی که در شهر ماینس قرار دارد، چهارشنبه ۲۲ آوریل اعلام کرد دارویی تهیه شده که به زودی روی ۲۰۰ فرد داوطلب سالم آزمایش خواهد شد.
مسئولان این انستیتو گفته اند که تست این واکسن روی انسان، می تواند راه را برای تولید داروی ایمنی کرونا در آلمان و خارج از آن هموار سازد. آنها به داوطلبان اطمینان داده اند که مجوز بالینی، با ارزیابی دقیق جوانب احتمالی دریافت شده و کمترین ریسک را دارد.
انستیتو ارلیش تولید واکسن احتمالی کرونا را با همکاری شرکت داروسازی پفیتزر (Pfizer) انجام داده است. بر این اساس در مرحله اول و دوم تحقیقات بالینی، تاثیرات و واکنش ها نزد داوطلبان تست می شود.
این در حالی است که ساخت و عرضه یک واکسن معمولا چند سال طول می کشد و کسب اطمینان از کارایی آن چند مرحله دارد. دستگاه های نظارتی و مسئول تنها در مواردی مجوز آزمایش واکسن جدید روی انسان را می دهند که اثربخشی دارو در آزمایشگاه ها و روی حیوانات اثبات شده باشد.
اتحادیه داروسازان آلمان می گوید، با شیوع کرونا دستکم ۸۰ پروژه تولید واکسن در سراسر دنیا آغاز به کار کرده اند. در این میان تنها چهار نمونه از داروها و ماده های تولیدی به مرحله بالینی رسیده که دو مورد آن در آمریکا و دو مورد در چین بوده است.
هفته پیش دولت چین از صدور مجوز آزمایش بالینی واکسن احتمالی کرونا و تست آن روی ۱۳۹۶ نفر خبر داده بود. این دارو، تولید مشترک "انستیتو ویروس شناسی" و شرکت دولتی "سینوفارم" است.

کلید واژه :

آزمایش واکسن کرونا

،

آلمانی

ثبت نظرات
captcha