کد خبر : ۳۴۶۸۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اقتصاد آمریکا و اروپا در بحران کرونا سقوط شدیدی خواهند داشت

«برهان الدین داغ» معتقد است اقتصاد آمریکا و اروپا در بحران کرونا با سقوط 5 تا 10 درصدی مواجه خواهد شد.

اقتصاد آمریکا و اروپا در بحران کرونا سقوط شدیدی خواهند داشت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «برهان الدین داغ» عضو شورای مرکزی مسلمانان ساکن آلمان با اشاره به کانون جدید انتشار بیماری کرونا در اروپا یعنی دو کشور ایتالیا و اسپانیا به خبرنگار مهر گفت: اگر بخواهیم تعداد مبتلایان و جان باختگان ناشی از کرونا را به نسبت جمعیت در نظر بگیریم شرایط دو کشور بلژیک و هلند بسیار وخیم تر است.

عضو شورای مرکزی مسلمانان ساکن آلمان  ادامه داد: البته کشورهای اروپایی در این زمینه اقداماتی انجام داده اند به عنوان مثال آلمان با تمدید حالت قرنطینه به مدت نامعلوم اقدام به وضع مقررات سختگیرانه تری کرده است و فعالیت های اقتصادی را فقط برای مشاغلی که کالاهای اساسی در اختیار عموم مردم قرار می دهند مجاز کرده است و نیز اقدام به اختصاص بسته حمایتی چهارصد میلیارد دلاری کرده است.

برهان الدین داغ، کارشناس رادیو ترکی استانبولی معاونت برون مرزی صداوسیما با اشاره به رفتارهای پوپولیستی ترامپ و صحبت های متناقض وی در کنفرانس های مطبوعاتی گفت: ترامپ یک روز در مقابل دوربین های تلویزیونی با تمسخر در رابطه با کرونا صحبت می کند و روزی دیگر از از کمبود اقلام پزشکی و مشکلات نظام سلامت و پزشکی آمریکا سخن می گوید.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: با توجه به کاهش سطح معنویات و عدم توجه به امور دینی در جوامع مختلف اروپایی و آمریکایی به نظر می رسد بیماری کرونا و موارد مشابه دیگر به شدت عامل تخریب امنیت اجتماعی در این جوامع شود.

برهان الدین داغ در پایان بیان کرد: در صورت سقوط اقتصاد آمریکا و افزایش بیکاری و قحطی در زمینه های مختلف شاهد بروز فاجعه ای بزرگ در جامعه آمریکا خواهیم بود.

کلید واژه :

اقتصاد آمریکا

،

اروپا

،

بحران کرونا

ثبت نظرات
captcha