کد خبر : ۳۴۶۸۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازگشایی تدریجی مدارس استرالیا با کاهش روند ابتلا به کرونا

دانش آموزان نیو ساوث ولز، پرجمعیت ترین ایالت استرالیا از ماه آینده و با کاهش سریع شمار مبتلایان جدید کروناویروس به مدرسه باز خواهند گشت.

بازگشایی تدریجی مدارس استرالیا با کاهش روند ابتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایالت ها و مناطق مختلف استرالیا، به رغم توصیه های متضاد دولت فدرال که خواستار تداوم فعالیت مدارس بود، برای بیش از یک ماه مدارس را به منظور مقابله با شیوع کروناویروس تعطیل کرده بودند.

فرزندان افرادی که در گروه مشاغل اضطراری قرار داشتند، جزو معدود دانش آموزانی بودند که همچنان به مدرسه می رفتند.

به گفته مقامات استرالیا، دانش آموزان از ۱۱ مه به طور تدریجی و به منظور آمادگی برای آموزش تمام وقت به مدرسه باز خواهند گشت تا در ماه ژوئیه فعالیت کامل مدارس دوباره شروع شود.

نظافت و ضدعفونی کردن مدارس با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت، تب دانش آموزان با تب سنج اندازه گیری شده و تجهیزات اضافی بهداشتی درمانی در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت.

استرالیا یکی از معدود کشورها در سراسر جهان است که پس از افت میزان مبتلایان جدید از بیش از ۲۵ درصد در اواسط ماه مارس به سطح فعلی آن کمتر از یک درصد در روز، تصمیم به بازگشایی مدارس دارد.

نیو ساوث ولز (NSW) که یک سوم از جمعیت استرالیا را دارد و بیشترین موارد ابتلا به کروناویروس را ثبت کرده است در شش روز اخیر فقط شش مورد جدید ابتلا گزارش کرده است.

ایالت ویکتوریای جنوبی هفت مورد ابتلای جدید را ثبت کرده و کوئینزلند، در شمال شرقی این کشور شش مورد جدید را ثبت کرده است.

به طور کلی نیز استرالیا تاکنون بنابر آمار رسمی حدود ۶۳۰۰ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و ۷۱ مرگ ناشی از آن را با ثبت رسانده است.

بازگشایی مدارس یکی از مطالبات اصلی نخست وزیر این کشور، اسکات موریسون بوده که امیدوار است بدینوسیله اقتصاد استرالیا را تحریک کند و به والدین امکان اشتغال به کار راحت تری بدهد.

بنا بر گزارش رویترز، آموزش توسط دولت های ایالتی و منطقه ای استرالیا که به تدریس آنلاین روی آورده اند، اداره می شود.

کلید واژه :

بازگشایی تدریجی مدارس

،

استرالیا

،

کاهش ابتلای کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha