کد خبر : ۳۴۶۸۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشف داروی کرونا در ماداگاسکار

رییس جمهوری ماداگاسکار در آفریقا دوشنبه شب مدعی شد که کشورش دارویی برای درمان بیماری ویروس کرونا کشف کرده که متکی بر گیاهان دارویی محلی است. نام داروی مذکور ارگانیک(Organics) نام دارد. این دارو از گیاه Artemisia که در برابر بیماری مالاریا اثربخش ب...

کشف داروی کرونا در ماداگاسکار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

رییس جمهوری ماداگاسکار در آفریقا دوشنبه شب مدعی شد که کشورش دارویی برای درمان بیماری ویروس کرونا کشف کرده که متکی بر گیاهان دارویی محلی است.

به گزارش تارنمای روزنامه فرامنطقه ای "القدس العربی"، این خبر توسط "آندری راجولینا"رییس جمهوری ماداگاسکار با حضور وزیران، سفرای خارجی و خبرنگاران حاضر در انستیتوی پژوهش های کاربردی ( IMRA ) اعلام شد.

نام داروی ضد کرونا "ارگانیک" (Organics) نام دارد. این دارو از گیاه Artemisia که در برابر بیماری مالاریا اثربخش بوده در کنار گیاهان محلی دیگر که در ماداگاسکار می روید، تهیه شده است.

چارلز اندریانجارا مدیرکل مؤسسه پژوهشی (IMRA) در این باره گفت، از داروی ضد کرونا ( Covid-Organics ) به عنوان یک داروی پیشگیری استفاده خواهد شد، هرچند مشاهدات بالینی نیز نوعی اثربخشی برای درمان کووید -۱۹ را نشان داده است.

مقام های ماداگاسکار از دوشنبه شب به تدریج محدودیت اعمال شده در سه شهر این کشور را برداشتند.

براساس گزارش رسمی ماداگاسکار، تاکنون ۱۲۱ تن در این کشور به کرونا متبلا شده اند که ۳۹ تن از آنان تاکنون بهبود یافته اند و هیچ بیماری تاکنون جان خود را بر اثر کووید-۱۹ از دست نداده است.

ماداگاسکار جزیره ای است که در اقیانوس هند در نزدیکی سواحل جنوب شرقی آفریقا قرار گرفته و پایتخت آن «آنتاناناریوو» است. این کشور چهارمین جزیره ی بزرگ جهان و ۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد و زبان های رسمی این کشور مالاگاسی و فرانسوی است.

کلید واژه :

ماداگاسکار

،

داروی کرونا

ثبت نظرات
captcha