کد خبر : ۳۴۶۸۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

داروی ایدز و مالاریا برای درمان کرونا آزمایش می شود

بیمارستان ها در استرالیا و نیوزلند در طرحی آزمایشی از داروهای مقابله با HIV و مالاریا برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا استفاده می کنند.

داروی ایدز و مالاریا برای درمان کرونا آزمایش می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، خبرگزاری فارس: به نقل از دیلی تلگراف، بیمارستان ها در استرالیا و نیوزلند در طرحی آزمایشی از داروهای مقابله با HIV و مالاریا برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا استفاده می کنند.

این داروها به عنوان بخشی از نخستین کارآزمایی بالینی بزرگ استرالیا، بر روی بیماران مبتلا به کرونا ویروس تست خواهد شد.

بیماران آلوده به ویروس کرونا در بیمارستان رویال ملبورن و بیمارستان رویال بریزبن و زنان نخستین افرادی هستند که برای این کارآزمایی تحت آزمایش قرار گرفتند.

این طرح بالینی «ASCOT» نام گرفته و طی آن ۲ هزار بیمار از بیش از ۷۰ بیمارستان استرالیایی و ۱۲ بیمارستان نیوزلندی شرکت می کنند. به این بیماران دارویLopinavir/ritonavir و هیدروکسی کلوروکین داده می شود.

در حال حاضر درمانی برای COVID-۱۹ وجود ندارد اما محققان معتقدند که گزینه های درمانی متعددی وجود دارد که ممکن است مؤثر باشد.

آزمایشات آزمایشگاهی نشان داده است که لوپیناویر/ ریتونوویر که در حال حاضر برای درمان HIV استفاده می شود و هیدروکسی کلروکین که برای درمان آرتریت روماتوئید و مالاریا مورد استفاده قرار می گیرد می تواند جلوی کروناویروس SARS-CoV-2 را بگیرد.

سازمان جهانی بهداشت هر دو دارو را امیدوارکننده می داند، با این حال، تحقیقات بیشتری لازم است تا اطمینان حاصل شود که آنها بی خطر و مؤثر هستند.

کلید واژه :

داروی ایدز

،

مالاریا

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha