کد خبر : ۳۴۶۸۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انگلیس آمار جان باختگان مبتلا به کرونا را ۴۱ درصد کمتر اعلام کرد

دفتر آمار ملی انگلیس که امروز (سه شنبه) گزارشی منتشر کرد که نشان می دهد، تعداد واقعی جان باختگان مبتلا به کرونا در این کشور ۴۱ درصد از آمار رسمی وزارت بهداشت…

انگلیس آمار جان باختگان مبتلا به کرونا را ۴۱ درصد کمتر اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اساس این گزارش، ۱۳ هزار و ۱۲۱ نفر تا ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) جان باخته در حالی که طبق آمار رسمی وزارت بهداشت انگلیس، ۹ هزار و ۲۸۸ نفر در بیمارستان های این کشور جان باخته اند. 

این گزارش همچنین نشان می دهد، بخش عمده آمار قربانیان مربوط به افراد سالمند در خانه های سالمندان است که در آمار دولت دیده نمی شود. 

براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، یک هزار ۴۳ نفر در خانه های سالمندان و ۴۶۶ نفر در آسایشگاه های خصوصی جان باخته اند. این میزان پنج برابر آماری است که هفته گذشته در خصوص زوایای پنهان آمار مرگ و میر بر اثر کرونا در انگلیس منتشر شد. 

حزب مخالف دولت انگلیس (کارگر) این آمار را ناامید کننده و تکان دهنده خوانده و گفته، این فقط بخش کوچکی از کوه یخی بحران کرونا در کشور است.

لیز کندل معاون وزیر کشور کابینه در سایه گفت: این آمار بیانگر آثار فاجعه بار این ویروس بر افراد سالمند و معلول است. 

وی از دولت خواست آمار جامع تری را شامل افرادی که خارج از بیمارستان ها فوت می کنند به صورت روزانه منتشر کند تا ابعاد این بحران برای افکار عمومی روشن تر شود.

ایان هودسپث عضو ارشد انجمن دولت های محلی انگلیس نیز گفت، این آمار نشان دهنده عمق چالشی است که آسایشگاه ها در این کشور با آن مواجه هستند.

روزنامه گاردین پیشتر گزارش داد که مسئولان وزارت بهداشت انگلیس افراد فوت شده در خانه های سالمندان و نیز فوت شدگان در کلینیک های پرستاری را از آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور مستثنی کرده اند تا آمار جان باختگان بر اثر کرونا را کمتر جلوه دهند.

بنا بر این گزارش، مسئولان انگلیس جان باختن صدها مریض در خانه های سالمندان را هنگام جمع آوری آمارهای رسمی از قربانیان در نظر نمی گیرند.

دولت انگلیس همچنین آماری از بهبودیافتگان را ارائه نمی دهد تا میزان نجات بخشی بیماران مبتلا به کرونا در این کشور اندازه گیری شود.

کلید واژه :

انگلیس

،

آمار جان باختگان کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha