کد خبر : ۳۴۶۷۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بیمارستان های انگلیس تجهیزات یکبار مصرف خود را دوباره استفاده می کنند

رئیس تدارکات خدمات بهداشت ملی انگلیس اعلام کرده که برخی بیمارستان ها در انگلیس مجبور شده اند در استفاده از تجهیزات خود صرفه جویی کنند و وسایل یکبار مصرف خود را برای استفاده مجدد بشویند.

بیمارستان های انگلیس تجهیزات یکبار مصرف خود را دوباره استفاده می کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک مقام ارشد «خدمات بهداشت ملی» انگلیس اعلام کرده اند که در برخی بیمارستان های این کشور، به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی، کارکنان لباس های محافظتی یکبار مصرف خود را با آب 60 درجه سانتی گراد می شویند تا دفعات بعد نیز از آنان استفاده کنند.

به نوشته پایگاه «ایندیپندنت»، «کریس هاپسون»، رئیس تدارکات «خدمات بهداشت ملی» انگلیس، در این باره می گوید که بیمارستان ها نمی توانند به تعهدات حکومت انگلیس اعتماد کنند؛ حکومت انگلیس قول داده است که تجهیزات محافظت شخصی در راه هستند. وی در ادامه گفت: «هیچ اعتمادی نیست که 400 هزار لباس محافظتی روز دوشنبه از ترکیه به دست ما برسد.»

به نوشته پایگاه این روزنامه انگلیسی، رئیس تدارکات خدمات بهداشت ملی انگلیس گفت که حداقل این اطمینان وجود دارد که «صرفه جویی» مد نظر گرفته شود و بعضی از لباس های محافظتی که بعد از شسته شدن با درجه حرارت بالا، خاصیت ضد آب بودن خود را از دست نمی دهند دوباره استفاده کرد.  

«هاپسون» به رادیو بی بی سی انگلیس گفت: «هیچ شکی نیست که در این زمان به ما اعتماد کنند، اما ما لباس های محافظتی کم داریم. مقاماتی که می توان به آنها اعتماد کرد، هر کاری که بتوانند انجام خواهند داد که این مشکل را حل کنند.»

وی در ادامه گفت در «خدمات بهداشت ملی» انگلیس برخی از کسانی که می توان به آنها اعتماد کرد وقت گذاشته اند که متوجه شوند آیا می توان با حفظ ایمنی، لباس های ضد آب و با قابلیت محافظت بالا را برای کارکنانی که به طور مستقیم با ویروس کرونا مقابله می کنند، شست و یک بار دیگر از آنان استفاده کرد. وی در این باره گفت: «اگر شما این لباس های محافظتی را با آب 60 درجه سانتی گراد بشورید، این اطمینان وجود دارد که می توان از آنان بار دیگر استفاده کرد. چیزی که این افراد متوجه شده اند این است که می توان سه بار این کار را انجام داد و این لباس ها همچنان خاصیت ضد آبی خود را حفظ خواهند کرد.» «هاپسون» همچنین گفت: «این مسئله ایده آل نیست و ما در حال صرفه جویی هستیم. ما نیازمند تجهیزاتی هستیم که پایداری بیشتری داشته باشند.»

«ایندیپندنت» در این گزارش نوشت، سازمان «بهداشت عمومی انگلیس»، سندی را منتشر کرده که نشان می دهد کارکنانی که دیگر «چاره ای» ندارند و با کمبود تجهیزات مواجه هستند، می توانند از برخی تجهیزات محافظت شخصی دوباره استفاده کنند. سخنگوی سازمان «بهداشت عمومی انگلیس» این موضوع را اذعان کرده که آنها در حال بررسی «تجهیزات چند بار مصرف امن» هستند، اما فعلا هیچ تصمیمی نگرفته اند. دستور العملی که روز جمعه از سوی سازمان بهداشت عمومی انگلیس صادر شد کارکنان خدمات بهداشت ملی این کشور را تشویق به استفاده از لباس های «ضد آب ساده» کرده است.

«هاپسون» همچنین با اشاره به دیرکرد تحویل 400 هزار لباس محافظتی که حکومت انگلیس انتظار دارد بتواند از ترکیه دریافت کند، گفت: «بگذارید بر آنچه که هم اکنون داریم تمرکز کنیم. تجربیات تلخ گذشته نشان داده تا زمانی که محموله لباس های محافظتی به دست ما نرسند و چک نشوند نمی توان با اطمینان خاطر آن را اعلام کرد. نمی توان لباس هایی که هم اکنون به تن کارکنان است اعتماد کرد.» وی افزود: «برای نمونه هفته گذشته یک سفارش 200 هزار عددی از لباس های محافظت شخصی از چین داشتیم که تنها 20 هزار عدد از آنها به دست ما رسید. من می دانم که دیگر سفارش ها نیز وقتی به دستمان برسد روی آنها نوشته شده "لباس محافظتی" اما وقتی باز می کنید آنها ماسک هستند.»

روزنامه «ایندیپندنت» در پایان این گزارش نوشت، «خدمات بهداشت ملی» انگلیس روزانه حدود 150 هزار لباس محافظتی استفاده می کند؛ این موضوع بدین معناست که در صورت تحویل محموله لباس های محافظتی در زمان مقرر آن از سوی ترکیه، این لباس ها کمتر از سه روز جواب کار را خواهند داد.

«اولیور دودن» وزیر فرهنگ انگلیس درباره تحویل محموله لباس های محافظتی از ترکیه گفت که او امیدوار است این محموله امروز به دست ما برسد. وی گفت: «ما سخت در تلاش هستیم که این مشکل را حل کنیم، چالش هایی در طرف ترکیه ای داشته ایم.»

«مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس نیز که نتوانست درباره اینکه لباس های محافظتی کافی به دست کارکنان بیمارستان های انگلیس برسد، اطمینان خاطر بدهد، گفت: «من عصای جادویی ندارم که به یک باره این مشکل را حل کنم.»

کلید واژه :

ایندیپندنت

،

بیمارستان های انگلیس

،

تجهیزات یکبار مصرف

ثبت نظرات
captcha