کد خبر : ۳۴۶۷۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خط بطلان سازمان جهانی بهداشت بر ساختگی بودن ویروس کرونا

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد، همه مدارک موجود نشان می دهد ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی در چین در حیوانات شکل گرفته و در لابراتوار یا جای دیگری…

خط بطلان سازمان جهانی بهداشت بر ساختگی بودن ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش خبرگزاری رویترز از ژنو، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته گفت، دولتش در حال تشخیص این مساله است که آیا این ویروس در لابراتواری در شهر ووهان چین تولید شده است یا نه.

اما «فادلا چایب» سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت: این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا، منشا حیوانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشخص نیست این ویروس چطور از یک گونه حیوانی به انسان جهش یافته، افزود: به طور قطع یک میزبان حیوانی واسط برای ویروس وجود داشته است.

وی گفت: به احتمال زیاد خفاش ها مخزن اکولوژیکی این ویروس هستند، اما اینکه چطور ویروس از خفاش به انسان انتقال می یابد هنوز کشف نشده است.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت از پاسخ به این پرسش که ممکن است ویروس به طور غیرعمد از یک لابراتوار فرار کرده باشد، خودداری کرد.

انستیتو ویروس شناسی ووهان شایعه ها درباره تولید ویروس یا اجازه فرار آن را رد کرده است.

چایب درمورد تصمیم هفته گذشته ترامپ برای قطع کمک های مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت گفت: در حال ارزیابی این وضعیت هستیم و با شرکایمان برای بررسی مساله و پر کردن هر گونه خلائی همکاری می کنیم.

وی با یادآوری اقدامات انجام شده درمورد فلج اطفال، اچ آی وی و مالاریا، افزود: تداوم آنچه انجام می دهیم نه تنها برای کووید-۱۹ بلکه برای دیگر برنامه های بهداشت و سلامت، بسیار اهمیت دارد.

وی با تاکید بر بودجه دو سالانه ۴.۸ میلیارد دلاری سازمان جهانی بهداشت گفت: ۸۱ درصد از بودجه این سازمان برای دو سال آینده تامین شده است.

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

ساخت ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

،

ویروس کرونا ساختگی

ثبت نظرات
captcha