کد خبر : ۳۴۶۷۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شباهت ویروس کرونا با موضوع تغییر اقلیم

مدیرکل محیط زیست گفت: شباهت ویروس کرونا با موضوع تغییر اقلیم جهانی بودن هر دو آنهاست ولی تفاوت در این است که اثرات ویروس کرونا سریعاً مشهود هست، اما پیامدهای ناشی از تغییرات اقلیمی دیرتر.

شباهت ویروس کرونا با موضوع تغییر اقلیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نشست علمی تخصصی روز زمین پاک از طریق ویدئو کنفرانس با حضور مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار، اساتید دانشگاه، متخصصان حوزه محیط زیست، مدیران و کارشناسان این اداره کل و رؤسای محیط زیست مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران توسط اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد.

شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به سیاست های محیط زیست شهرداری تهران در سال ١٣٩٩ تاکید کرد: سیاستگذاران کلان کشور سیاست ها و برنامه های محیط زیستی را در اولویت قرار دهند. امسال همه کشورهای جهان در شرایطی به استقبال روز زمین پاک رفتند که اغلب آنها با بحران شیوع ویروس کرونا روبرو هستند.

وی افزود: شباهت ویروس کرونا با موضوع تغییر اقلیم جهانی بودن هر دو آنهاست ولی تفاوت در این است که اثرات ویروس کرونا سریعاً مشهود هست، اما پیامدهای ناشی از تغییرات اقلیمی در میان مدت و بلند مدت آثار خود را نشان می دهد. به همین دلیل آنگونه که باید توسط دولت ها و سیاستمداران عرصه جهانی اهمیت این موضوع درک نشده است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار ادامه داد: قرنطینه خانگی، کاهش ترددها و فعالیت های صنعتی و در نتیجه کاهش آلاینده ها و گازهای گلخانه ای، موجب تنفس موقت کره زمین شده است. البته این تأثیر مقطعی و ناپایدار هست و با از سرگیری فعالیت های بشری، وضعیت محیط زیست دوباره به حالت قبل باز می گردد و اگر سبک زندگی و رفتار انسان با طبیعت تغییر نکند مشکلات و معضلات محیط زیستی زمین تداوم خواهد داشت.

کلید واژه :

ویروس کرونا

،

تغییر اقلیم

ثبت نظرات
captcha