کد خبر : ۳۴۶۷۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا جستجوی اینترنتی چه کلماتی را افزایش داد

اطلاعات نشان می دهد در دوران قرنطینه برای اجتناب از شیوع ویروس کرونا، جستجوی اینترنتی برای برخی عبارتها افزایش چند برابری داشته است.

کرونا جستجوی اینترنتی چه کلماتی را افزایش داد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، جستجوهای آنلاین طی دوران قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت تغییر کرده اند. در این مدت مردم از سرویس وب برای دسترسی به اطلاعات و سرگرمی استفاده می کنند.

به عنوان مثال اطلاعات جهانی از موتور جستجوی گوگل نشان می دهد جستجو برای «تراشیدن مو» به شدت افزایش یافته زیرا افراد مجبور هستند آرایشگر خود باشند. در ایرلند و کانادا تعداد جستجو برای مدل موی کوتاه بیش از بقیه کشورها بود.

از سوی دیگر بازی Animal Crossing نیز محبوب شده و طی ۳۰ روز اخیر جستجو برای آن هزار درصد در موتور جستجوی گوگل آمریکا افزایش یافته است.

طبق گزارش موسسه «ریبوت آنلاین مارکتینگ» جستجو برای موضوعات مربوط به نان نیز به شدت افزایش یافته است. براساس این گزارش جستجو برای دستور شیرینی پزی، پخت نان موزی و آرد به ترتیب ۷۳۳ درصد، ۴۵۰ درصد و ۳۳۵ درصد رشد کرده است.

پس از آنکه دونالد ترامپ در ۱۳ مارس وضعیت اضطراری اعلام کرد محبوبیت پخت نان به شدت افزایش یافت. طبق اطلاعات به دست آمده از ابزارتحلیلیJungle Scout در آمازون بیش از ۳۲۰ هزار جستجو برای « آرد» ثبت شده است. این امر نشان دهنده افزایشی ۳۵۰۰ درصدی است.

موسسه «ریبوت آنلاین مارکتینگ» عبارت های جستجو شده بین ۱۸ ژانویه و ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ میلادی را با استفاده از ابزارهای گوگل ترندز و SEMrush بررسی کرده است. این تحلیل ها نشان داد در آمریکا جستجو برای آموزش کوتاهی مو ۷۰۰ درصد، آموزش آرایش ۴۸۸ درصد و ورزش در خانه ۴۷۸ درصد رشد کرده است.

کلید واژه :

کرونا

،

جستجوی اینترنتی

،

گوگل

ثبت نظرات
captcha