کد خبر : ۳۴۶۷۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قرنطینه و افزایش مسمویت ناشی از مواد شوینده در آمریکا

با گسترش شیوع ویروس کرونا و نگرانی های مردم برای جلوگیری از این بیماری کشنده، میزان مسمویت شهروندان آمریکایی از طریق مواد شوینده افزایش یافته است.  

قرنطینه و افزایش مسمویت ناشی از مواد شوینده در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مقامات بهداشتی ایالت متحده روز سه شنبه اعلام کردند که تماس با مرکز کنترل سموم این کشور ۲۰ درصد به دلیل قرار گرفتن در معرض سفید کننده و سایر مواد ضد عفونی کننده افزایش یافته است.  

براساس گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC)، از ژانویه (بهمن) تا مارس (اسفند) سال ۲۰۲۰، مراکز کنترل سموم  ۴۵ هزار و ۵۵۰ تماس در مورد مسمومیت ناشی از  در معرض مواد شیمیایی خطرناک تمیز کننده دریافت کردند.  

این درحالی است که تعداد تماس ها با مراکز سمی در سال گذشته در حدود ۳۷ هزار و ۸۲۲ تماس بوده است.  

در گزارش مراکز کنترل و پشگیری از بیماری آمده است که تعداد تماس ها در ماه مارس همزمان با آغاز دوران قرنطینه در برخی از ایالت ها به شدت افزایش یافت و در معرض قرار گرفتن کودکانی که زیر پنج سال سن داشتند بیشترین درصد را داشته است.  

افزایش مصرف سفید کننده ها، ضد عفونی کننده های غیر الکلی و ضد عفونی کننده های دستی به یکباره در آمریکا افزایش یافت.  

به دنبال افزایش شمار افراد در معرض قرار گرفتن مواد شوینده، سازمان بهداشت و درمان آمریکا توصیه کرد که افرادی که از محصولات تمیز کننده استفاده می کنند، باید برچسب ها را بخوانند و فقط از آب در دمای مناسب برای رقیق کردن این نوع مایعات استفاده و از مخلوط کردن مواد شیمیایی خودداری کنند.  

کلید واژه :

قرنطینه

،

افزایش مسمویت

،

مواد شوینده

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha