کد خبر : ۳۴۶۷۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قیمت نفت آمریکا به منفی ۳۷ دلار رسید

بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدییت (WTI) آمریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت در هر بشکه رسیده است و به این ترتیب رکودی تاریخی را تجربه کرد.

قیمت نفت آمریکا به منفی ۳۷ دلار رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدییت (WTI) آمریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت در هر بشکه رسیده است و به این ترتیب رکودی تاریخی را تجربه کرد.

به دنبال کاهش شدید تقاضای جهانی نفت به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، ساعاتی قبل قیمت نفت سبک تگزاس (WTI) در معاملات امروز دوشنبه بورس کالای نیویورک به شدت رو به کاهش گذاشت.

در اوایل سال جاری میلادی قیمت هر بشکه نفت خام سبک تگزاس بیش از ۶۰ دلار بود، اما در ادامه روند قیمت نفت در بازار های جهانی نزولی شد و پس از شیوع ویروس کرونا در اکثریت قریب به اتفاق جهان و وضع محدودیت های شدید برای مهار این ویروس، روند نزولی قیمت نفت با شدتی کم سابقه ادامه یافت، به طوری که در پایان هفته گذشته قیمت

اگرچه کشور های تولیدکننده نفت -اعم از اعضای اوپک و سایر تولیدکنندگان- اخیراً برای کاهش ۱۰ میلیون بشکه ای تولید روزانه نفت خود به توافق رسیدند، اما افت واردات نفت به ویژه در کشور های بزرگ واردکننده این محصول به حدی بوده است که حتی این کاهش چشمگیر تولید نیز نتوانسته است از مازاد نفت در بازار جلوگیری کند.

کلید واژه :

نفت آمریکا

ثبت نظرات
captcha