کد خبر : ۳۴۶۷۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار مقام چینی درباره احتمال آغاز دور جدید بحران غذایی در جهان

معاون وزیر کشاورزی چین ضمن اشاره به ناامنی ایجاد شده در زنجیره تولید و عرضه جهانی مواد غذایی در پی شیوع کرونا، درباره احتمال آغاز دور جدید بحران غذایی در جهان هشدار داد.

هشدار مقام چینی درباره احتمال آغاز دور جدید بحران غذایی در جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک مقام رسمی ارشد چین در حوزه کشاورزی روز دوشنبه درباره احتمال ایجاد بحران غذایی جدید و شوک بزرگ به تجارت بین المللی مواد غذایی در پی شیوع جهانی کرونا هشدار داد.

این اظهارات پس از آن بیان می شود که همه گیری کرونا زنجیره های عرضه جهانی محصولات کشاورزی و تجارت را مختل کرده و تعدادی از کشورها صادرات غلات اصلی را محدود و ذخیره سازی را افزایش داده اند.

«یو کانژن» معاون وزیر کشاورزی چین گفت شیوع جهانی سریع کرونا باعث عدم اطمینان زیادی در تجارت و بازارهای کشاورزی در سطح بین المللی شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی در ویدیوکنفرانسی با موضوع چشم انداز کشاورزی در کشورش، افزود: اگر همه گیری ادامه یابد و تشدید شود، تاثیر آن بر تجارت جهانی مواد غذایی و تولید، قطعاً مخرب تر خواهد بود و ممکن است بحران غذایی دیگری را رقم بزند.

او اضافه کرد برخی اقداماتی که تعدادی از کشورها برای تامین منابع داخلی اتخاذ کرده اند، مانع تجارت معمول و باعث نوسانات عمده قیمت شده است.

کروناویروس که ابتدا سال گذشته میلادی در شهر ووهان در مرکز چین دیده شد، تاکنون حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را در جهان مبتلا کرده و نزدیک به ۱۷۰ هزار قربانی گرفته است.

کلید واژه :

چین

،

بحران غذایی

،

جهان

ثبت نظرات
captcha