کد خبر : ۳۴۶۷۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بدترین وقایع شیوع ویروس کرونا هنوز در پیش هستند

رئیس سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری هشدار داد بدترین وقایع مربوط به شیوع کرونا هنوز اتفاق نیفتاده اند.

بدترین وقایع شیوع ویروس کرونا هنوز در پیش هستند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس سازمان جهانی بهداشت دوشنبه با اشاره به تبعات شیوع بیماری همه گیر «کووید-۱۹» هشدار داد «بدترین وقایع» هنوز پیش رو هستند.

«تدروس آدهانوم» درباره اینکه چرا فکر می کند بیماری ای که بیش از ۲.۵ میلیون نفر را آلوده کرده و به مرگ ۱۶۶۰۰۰ نفر منجر شده می تواند عواقب هنوز بدتری داشته باشد توضیحی ارائه نکرد.

با این حال، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت و سایر مقام های این سازمان قبلاْ از شیوع این بیماری در قاره آفریقا که کشورهایش از لحاظ توسعه یافتگی بخش درمان وضعیت چندان مطلوبی ندارند ابراز نگرانی کرده اند.

آدانوم در یک کنفرانس خبری در مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو گفت: «به ما اعتماد کنید. بدترین اتفاق ها پیش رو هستند.»

وی در ادامه سخنانش اضافه کرد: «بیایید از این تراژدی جلوگیری کنیم. این ویروسی است که بسیاری از مردم هنوز درکش نمی کنند.»

کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. ۴ گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه گیر جهانی» اعلام کرد. در حال حاضر بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا هستند.

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

شیوع کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha