کد خبر : ۳۴۶۷۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شاخص ترین تفاوت بین آلرژی تنفسی و کرونا

یک متخصص ایمنی شناسی بالینی ایمونولوژیک گفت: خارش یکی از اصلی ترین و شاخص ترین تفاوت میان بیماری آلرژی تنفسی و بیماری کرونا است.

شاخص ترین تفاوت بین آلرژی تنفسی و کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا فریدحسینی، در خصوص تفاوت بین آلرژی تنفسی و بیماری کرونا، اظهار کرد: همزمانی شروع و افزایش شیوع آلرژی فصلی با بیماری کرونا، نگرانی های بسیار زیادی در ایران و سایرکشورها برای افراد مبتلا به آلرژی فصلی ایجاد نموده است.

وی افزود: علائم بالینی آلرژی فصلی شامل عطسه، آبریزش بینی، انسداد بینی (کیپ شدن بینی) و خارش بینی است. همچنین خارش چشم ها، حلق و سقف دهان نیز از علائم حساسیت فصلی است.  اگر فردی این علائم بیان شده را داشت، می تواند با خوردن داروهای ضد حساسیت مانند آنتی هیستامین، تلفست و نئوتادین علائم را در بدن خود کاهش دهد. همچنین افراد برای اطمینان بیشتر می توانند با دادن یک آزمایش خون ساده به راحتی این دو بیماری را از هم تشخیص دهند.

فریدحسینی عنوان کرد: علائم بیماری کرونا شامل تب، سرفه خشک، کوفتگی و درد عضلانی و تنگی نفس است.

این متخصص آلرژی و ایمونولوژی بیان کرد: خارش یکی از اصلی ترین و شاخص ترین تفاوت میان بیماری آلرژی تنفسی و بیماری کرونا است. در آلرژی فصلی خارش بسیار زیاد است، اما در بیماری کرونا خارش اصلا وجود ندارد.  همچنین تب در آلرژی وجود ندارد هر چند برخی از افراد احساس گرما می کنند، اما در حقیقت فاقد تب هستند و در بیماری کرونا تب یکی از علائم اصلی به شمار می آید.

وی ادامه داد: بدن درد و کوفتگی عضلات یکی از علائم اصلی بیماری کروناست، اما در آلرژی بعضی از افراد مبتلا احساس رخوت و بی حالی دارند که با درد و کوفتگی بدن کاملاً متفاوت است. پاسخ مثبت بدن به آنتی هیستامین ها  و بهبود علائم در فرد یکی از روش های متمایز کننده بیماری آلرژی با بیماری کروناست. شایان ذکر است در افراد مبتلا به آلرژی علائم ذکر شده در هنگام صبح بسیار بیشتر بوده و تا بعداظهر بهبود می یابند، اما در بیماری کرونا فرد روزبه روز بدتر می شود.

فریدحسینی تصریح کرد: در حال حاضر، اگر فرد مبتلا به حساسیت فصلی دچار علائم شدیدی باشد که نمی تواند خود را در خانه درمان کند می تواند با رعایت اصول بهداشتی، به مطب های تشخیص آلرژی و کلینیک آلرژی بیمارستان قائم مشهد مراجعه کند.

کلید واژه :

خارش

،

آلرژی تنفسی

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha