کد خبر : ۳۴۶۷۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چین عینک ویژه تشخیص مبتلایان کرونا به آمریکا صادر می کند

مقامات شرکت چینی راکید که سابقه طولانی در تولید عینک های حرارتی دارد اعلام کردند محصول جدید خود را که ویژه اندازه گیری حرارت بدن افراد طراحی کرده اند برای فروش…

چین عینک ویژه تشخیص مبتلایان کرونا به آمریکا صادر می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این عینک به یک حسگرِ پرتوِ فروسرخ مجهز است که با استفاده از آن می توان در طول ۲ دقیقه دمای بدن حدود ۲۰۰ نفر را از فاصله سه متری تشخیص داد.

از جمله مزیت های این عینک این است که نیازی به اندازه گیری درجه حرارت بدن افراد از نزدیک ندارد و می توان از ان در فضاهای بزرگ مانند ورودی نمایشگاه ها، تالارها، پایانه های مسافری و فرودگاه ها استفاده کرد.

این عینک با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی از فناوری واقعیت افزوده نیز برخوردار است و می تواند با دستور صوتی به شکل همزمان عکس و ویدیو هم بگیرد.

کارشناسان معتقدند از آنجائیکه عینک های حرارتی این شرکت همراه با نرم افزار امکان تشخیص چهره، ثبت و مدیریت اطلاعات به فروش می رسد احتمال نگرانی از انتشار اطلاعات خصوصی افراد وجود دارد این موضوع باعث شده است که کار برای بازاریابی شرکت چینی راکید در آمریکا سخت شود.

آمریکا از سال های پیش به بهانه های مشابه مانع از فعالیت شرکت بزرگ مخابرات هواوی چین در این کشور و حتی برخی کشورهای اروپایی شده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز شنبه در سراسر جهان به دو میلیون و ۳۴۱ هزار نفر رسیده که ۱۶۰ هزار و ۹۰۰ تن آنها فوت شده و ۶۰۱  هزار و ۵۰۰ نفر بهبود یافته و بقیه همچنان با این بیماری درگیر هستند آمریکا پیشتاز این جدول است.

کلید واژه :

چین

،

عینک تشخیص مبتلایان کرونا

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha