کد خبر : ۳۴۶۷۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دستگاه زباله سوز تهران روی آب است

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: دستگاه زباله سوز بیمارستانی تهران هنوز به کشور وارد نشده و به گفته شهردار تهران «روی آب است».

دستگاه زباله سوز تهران روی آب است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، زهرا نژادبهرام در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در توضیح بیشتر تذکرش در خصوص تأخیر در تحویل هدایای کشور چین به شهر تهران گفت: پس از اقدام شهرداری تهران در خصوص حمایت هایی که از شهر ووهان چین داشت و در راستای دیپلماسی شهری انجام شد، شهردار پکن هدایایی به کشور ما ارسال کرد که ۳۰ تن ملزومات بهداشتی و یک زباله سوز بیمارستانی بود و در آن اسم شهر تهران نیز آورده شده بود. از شهردار تهران درخواست کردیم با توجه به اینکه بیش از یک سوم کشته شدگان ناشی از ویروس کرونا، مربوط به تهران است و حجم بالایی از زباله بیمارستانی را داریم، تدابیر ویژه ای برای ترخیص این زباله سوز انجام دهد.

وی افزود: در گفت وگویی که با شهردار تهران داشتم، وی اعلام کرد که «درخواست مشابهی نیز از سمت شهر قم مطرح شده و زباله سوزی که قرار است وارد شود، متعلق به تهران است». در جریان تذکر من، برخی از اعضا عنوان کردند که این دستگاه زباله سوز به شهر قم رفته که در تماسی تلفنی با شهردار متوجه شدم دستگاه زباله سوز تهران هنوز به کشور وارد نشده و به گفته شهردار همچنان روی آب است. با توجه به اولویت تهران، جمعیت ۱۰ میلیونی و میزان جانباختگان، استفاده از این زباله سوز متعلق به شهر تهران است.

کلید واژه :

دستگاه زباله سوز تهران

،

دستگاه زباله سوز

ثبت نظرات
captcha