کد خبر : ۳۴۶۷۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شیوع پدیده طلاق کرونا در ژاپن ناشی از قرنطینه کرونه

جهان > دفتر پکنپکن- ایرنا- گزارش ها حاکی است نگرانی از آنچه «طلاق کرونا» نامیده می شود در جامعه ژاپن افزایش یافته است و کارشناسان خواستار آن شده اند تا خانواده ها قبل از هر اقدامی برای طلاق…

شیوع پدیده طلاق کرونا در ژاپن ناشی از قرنطینه کرونه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ایرنا برخی از موسسات ژاپنی که دست اندرکار ملک و املاک هستند از زوجین خواسته اند در صورت امکان برای اینکه مشکلاتشان را کاهش دهند آپارتمان های خالی اجاره کرده و برای مدتی از هم فاصله بگیرند.

شرکت کاسوکو از جمله این موسسات، آگهی هایی منتشر کرده و به خانواده هایی که در آستانه جدایی هستند پیشنهاد کرده است از خانه های تحت اجاره موسسه به عنوان پناهگاهی موقتی استفاده کنند تا اختلافات خانوادگی شدت پیدا نکند و منجر به طلاق نشود.

دولت ژاپن وضعیت اضطراری ملی اعلام کرده و اگرچه از مردم نخواسته است خود را قرنطینه کامل کنند اما مدارس بسته و بسیاری از مراکز تعطیل است و برای همین همسران بیشتر از هر زمانی با یکدیگر در تماس هستند.

کاسوکو اعلام کرده است برای کسانی که مشکلاتی از این دست دارند و می خواهند از طلاق کرونا گریزی داشته باشند خانه هایش را روزی ۴۰ دلار اجاره می دهد.

این شرکت می گوید این روزها دهها مشتری داشته است که به علت خشونت های خانوادگی خواستار اجاره این خانه ها شده اند بسیاری از زنان می گویند شوهرانشان دورکار شده اند و این منازعات زوجین را بخصوص زمانی که فرزندان در خانه هستند افزایش داده است.

«هشتک طلاق کرونایی» هم اکنون در صدر اخبار توئیتر در ژاپن قرار گرفته و کارشناسان نسبت به افزایش این پدیده در کشور هشدار داده اند.

ژاپن یک جامعه سنتی از لحاظ مسایلی از این دست محسوب می شود و زنان حتی اگر شاغل باشند باید مسئولیت خانه و مراقبت از کودکان را برعهده بگیرند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز جمعه در سراسر جهان، به دو میلیون و ۳۴۱ هزار نفر رسیده که ۱۶۰ هزار و ۹۰۰ تن آنها فوت شده و ۶۰۱  هزار و ۵۰۰ نفر بهبود یافته و بقیه همچنان با این بیماری درگیر هستند.  

پس از مشخص شدن ۵۸۴ مورد جدید تایید شده آلودگی به ویروس جدید کرونا در ژاپن، روز شنبه، تعداد موارد آلودگی در این کشور از ۱۰۰۰۰ مورد گذشت.

کلید واژه :

طلاق

،

کرونا

،

ژاپن

،

قرنطینه کرونه

ثبت نظرات
captcha