کد خبر : ۳۴۶۷۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تقویت سیستم ایمنی با روزه برای نابودی ویروس کرونا

اتحادیه جهانی علمای مسلمان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که روزه گرفتن تاثیر منفی بر سیستم ایمنی بدن در سایه گسترش ویروس کرونا در جهان ندارد.

تقویت سیستم ایمنی با روزه برای نابودی ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از القدس العربی، اتحادیه جهانی علمای مسلمان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ویروس کرونا تاثیری بر روزه گرفتن ندارد.

در این بیانیه آمده است: شرایط جهان را در سایه گسترش ویروس کرونا رصد می کنیم به ویژه آنکه جهان اسلام به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: حرف و حدیث های نادرست در خصوص روزه ماه رمضان در سایه گسترش ویروس کرونا افزایش یافته است به طوری که از این مسئله به عنوان بهانه ای برای روزه نگرفتن استفاده می شود.

در این بیانیه تاکید شده است: شبهه ای ایجاد شده در خصوص اینکه ویروس کرونا بر سیستم ایمنی بدن در زمان روزه داری تاثیر می گذارد اما باید گفت که روزه ماه رمضان از مهمترین ارکان اسلام است و جزء وظایف فردی به شمار می رود مگر آنکه شخص مورد نظر بیمار و یا باردار و یا مسن و یا در سفر باشد.

در بیانیه اتحادیه علمای مسلمان آمده است: پژوهش های علمی از سوی دانشمندان مسلمان و غیر مسلمان نشان می دهد که روزه سیستم ایمنی بدن را ضعیف نمی کند بلکه برای آن مفید است.

این اتحادیه از دولت های عربی و اسلامی خواست دست به آشتی فراگیر و توقف درگیری ها به ویژه در ماه مبارک رمضان و کنار گذاشتن اختلافات بزنند.

کلید واژه :

تقویت سیستم ایمنی

،

روزه

،

نابودی ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha