کد خبر : ۳۴۶۷۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ویروس کرونا در چه دمایی از بین می رود

محققان به تازگی با انجام آزمایش هایی دریافتند که ویروس کرونا در هر دمایی از بین نمی رود.

ویروس کرونا در چه دمایی از بین می رود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محققان به تازگی با انجام آزمایش هایی دریافتند که ویروس کرونا در هر دمایی از بین نمی رود.

 یک مطالعه نشان داده است که ویروس کرونا می تواند برای مدت زمان نسبتاً طولانی در دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت (۶۰ درجه سانتیگراد) زنده بماند.

این یافته نشان می دهد که اقدامات استاندارد انجام شده به منظور ضد عفونی در آزمایشگاه های تحقیقاتی در برابر کووید ۱۹ بی اثر است.پاتوژن ها هم طبق یافته های محققان برای آنکه از بین بروند باید در درجه ۱۹۸ درجه فارنهایت (۹۲ درجه سانتیگراد) به مدت یک ربع ساعت حرارت ببینند.

دانشمندان در آزمایشات خود از سلول های کلیوی میمون سبز آفریقایی که به ویروس کرونا مبتلا بود، استفاده کردند. این سلول ها درون لوله هایی با دو نوع محیط مختلف پاک و آلوده قرار گرفتند، همچنین در این آزمایش از پروتئین های حیوانی برای شبیه سازی آلودگی بیولوژیکی موجود در نمونه های واقعی مانند سواب های خوراکی استفاده شد.

این تیم مطابق پروتکل های استاندارد پاکسازی، هر دو نمونه را به مدت ۱۴۰ ساعت در دمای ۱۴۰ درجه فارنهایت (۶۰ درجه سانتیگراد) گرم کردند. ویروس ها در محیط پاک کاملاً غیرفعال شدند، اما در محیط آلوده زنده مانده و شروع به تکثیر در آن دما کردند.

برای اینکه ویروس در واقع غیرفعال شود، محققان مجبور بودند دما را به مدت ۱۵ دقیقه تا نزدیکی نقطه جوش آب افزایش دهند.پروتکل گرم کردن نمونه های ویروسی تا ۱۴۰ درجه فارنهایت (۶۰ درجه سانتیگراد) به مدت یک ساعت در بسیاری از آزمایشگاه ها که با ویروس های کشنده مختلف از جمله ابولا کار می کنند، استاندارد است.

با توجه به افزایش تقاضا برای آزمایش ویروس کرونا، نتایج این مطالعه از اهمیت بسیاری برخوردار است. چنین آزمایشاتی توسط کادر درمان انجام می شود که در صورت استفاده از پروتکل های ضد عفونی ناکافی، ممکن است به طور تصادفی در معرض ویروس کرونا قرار بگیرند.

کلید واژه :

وزارت بهداشت

،

ماندگاری ویروس کرونا

،

دما

ثبت نظرات
captcha