کد خبر : ۳۴۶۷۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

موسسه ویروس شناسی ووهان ارتباط با کرونا را تکذیب کرد

آزمایشگاهی در شهر ووهان چین که کانون شیوع جهانی کروناویروس است، تئوری های آمریکا مبنی بر اینکه سرچشمه این همه گیری است را غیر ممکن خواند. ترامپ هم به پکن نسبت به تبعات مسوول بودن آگاهانه هشدار داد.

موسسه ویروس شناسی ووهان ارتباط با کرونا را تکذیب کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری فرانسه، شیوع ویروس کرونا که بیماری کووید-۱۹ را به همراه داشت، اقتصاد جهانی را زمین گیر کرده و تاکنون جان دست کم ۱۵۷ هزار تن را در سراسر جهان گرفته و حدود ۲.۳ میلیون تن به این ویروس مرگبار آلوده شده اند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی درباره منشاء این بیماری که اولین بار در دسامبر گذشته در شهر ووهان دیده شد، گفت: آیا این اشتباهی بود که از کنترل خارج شد یا اینکه به طور عمدی صورت گرفت؟  
ترامپ در پاسخ به اینکه آیا چین باید با تبعاتی بابت این شیوع مواجه شود، افزود: خب اگر آنها مسوول آگاهانه باشد، پس باید تبعاتی وجود داشته باشد.
براساس گفته کارشناسان و متخصصان چینی، این بیماری مرگبار احتمالا اولین بار از طریق یک بازار سلاخی حیوانات به انسان منتقل شده است. اما در روزهای اخیر تئوری های توطئه مبنی بر اینکه چنین ویروسی ساخت آزمایشگاه ویروس شناسی فوق امنیتی است، از سوی مقام های دولتی آمریکا در رسانه ها مطرح می شود.

 با این حال یوآن ژیمینگ، رئیس آزمایشگاه پی۴ (P۴) در موسسه ویروس شناسی ووهان که برای مدیریت ویروس های خطرناک مجهز شده است، در مصاحبه با شبکه دولتی گفت: هیچ راهی وجود ندارد که این ویروس از آزمایشگاه ما باشد. می دانم که این امر غیر ممکن است.
براساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، آمریکا با بیش از ۷۳۵ هزار کشته بالاترین میزان مبتلایان تایید شده را در جهان دارد و تا امروز یکشنبه ۳۹ هزار تن بر اثر ابتلا به این ویروس در سراسر آمریکا جانشان را از دست دادند.

کلید واژه :

موسسه ویروس شناسی ووهان

،

ارتباط با کرونا

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha