کد خبر : ۳۴۶۷۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آیا همه ماسک ها قابلیت شست وشو دارد

مسئول علمی بیماری های تنفسی و کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ماسک هایی که در منزل تهیه می شود قابل شست وشو است.

آیا همه ماسک ها قابلیت شست وشو دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، افسانه کرمی ظهر امروز (۳۱ فروردین) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه برخی از ماسک های فیلتردار بسته به نوع خود قابلیت شست وشو و ضدعفونی کردن دارند ولی در صورت مخدوش شدن بافت یا تاشدن، دیگر امکان استفاده از آنان وجود ندارد، اظهار کرد: ماسک هایی که در منزل تهیه می شود، قابل شست وشو است.

وی با بیان اینکه ماسک فیلتردار و N۹۵ مخصوص کادر درمانی است، افزود: برای کادر درمانی در بیمارستان که بیشتر با ویروس مواجه می شوند، ماسک فیلتردار و N۹۵ مناسب است، ولی برای مردم عادی ماسک طبی پیشنهاد می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه تعداد ماسک فیلتردار و N۹۵ کم است، تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی و ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز به استفاده مداوم از ماسک توصیه نکرده اند.

مسئول علمی بیماری های تنفسی و کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید بر رعایت جدی مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، خاطرنشان کرد: توصیه می شود افراد در صورت داشتن گلودرد خفیف از قرقره آب نمک، مصرف مایعات و آنتی هیستامین استفاده کنند و تنها در صورتی که بهبود پیدا نکرده و دارای بیماری زمینه ای باشند به مراکز درمانی مراجعه کنند.

کلید واژه :

ماسک

،

شیوع کرونا ویروس

،

کرونا ویروس

،

استفاده ماسک

ثبت نظرات
captcha