کد خبر : ۳۴۶۷۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قطار افتتاح طرح های آب و برق دوباره حرکت کرد

قطار بهره برداری از طرح های بزرگ و مهم صنعت آب و برق که از نیمه دوم پارسال و با نام #هرهفته_الف_ب_ایران برای آبادانی کشورمان آغاز به کار کرده بود پس از توقفی…

قطار افتتاح طرح های آب و برق دوباره حرکت کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نیمه دوم پارسال بود که وزارت نیرو با هدف توسعه ساخت و سازها در کشور برای آبادانی بیشتر پویشی را به نام #هرهفته_الف_ب_ایران کلید زد که بهره برداری از طرح ها مهم صنعت آب و برق را هدف قرار داده بود.

بهره برداری از ۲۲۷ طرح بزرگ و مهم صنعت آب و برق با صرف هزینه ای معادل ۳۳ هزار میلیارد تومان و در ۳۱ استان کشور در قالب این پویش ممکن شد.

«رضا اردکانیان» وزیر نیرو یکی از مهم ترین اهداف طراحی این پویش را نشان دادن علاقه مردم به تداوم آبادانی کشور در شرایطی که سخت ترین مشکلات خارجی تحمیل شده دانست و گفت:قطار آبادانی کشور از حرکت باز نخواهد ماند.

بهره برداری از طرح ها صنعت آب و برق در ۶ماهه دوم پارسال به صورت هرهفته در یک استان انجام شد و همه پروژه های طراحی شده برای این پویش یکی پس از دیگری با حضور مقام های مختلف کشوری به سرانجام رسید.

همان آغازین روز های پویش وزیر نیرو از تداوم این حرکت در سال های بعد خبر داده بود.

ماه پایانی پارسال به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور روند بهرهذبرداری از پروژه ها را متفاوت کرد به گونه ای که باقی مانده طرح ها به صورت آنلاین مورد بهره برداری قرار گرفتند.

افتتاح طرح ها تا آخرین هفته اسفند پارسال انجام و پرونده آن برای این سال بسته شد.

اما با آغاز سال جدید وزارت نیرو با وجود تلاش حداکثری برای تامین آب و برق در شرایطی که کشور درگیر بیماری کرونا است مصمم به کلید زنی مرحله دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران شد و درست در آخرین هفته های ماه نخست سال جدید این کار را عملیاتی کرد.

اردکانیان درباره این آغاز جدید گفت: علاوه برتوجه به ساخت و سازها در مرحله تازه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اصلاح سازو کارها نیز با قوت انجام خواهد شد.

به هر تقدیر مرحله دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از استان تهران آغاز  و این قطار حرکت خود را شروع کرد با افتتاح چهار طرح صنعت آب و برق و این حرکت تا پایان امسال باوجود محدودیت ها فراوان تداوم خواهد داشت.

مرحله دوم پویش بهره برداری از ۲۵۰ طرح مهم و بزرگ صنعت آب و برق با سرمایه گذاری بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان را هدف قرار داده که در گام نخست آن چهار طرح آب وبرق  در استان تهران به دست رییس جمهور عملیاتی شد.

پروژه های جمع آوری و تصفیه فاضلاب در ملارد، صفا دشت و اسلامشهر و نیز افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی پرند با مجموع سرمایه گذاری چهار هزار و پانصد میلیارد تومان انجام شد.

مجتمع تصفیه خانه فاضلاب ملارد در زمینی به وسعت ۱۴.۵هکتار و در سه فاز پیش بینی شده که فاز نخست آن با ظرفیت ۳۵ هزار متر مکعب در شبانه روز و ۲۰ کیلومتر شبکه اصلی، ۹۶ کیلومتر شبکه فرعی و ۷.۲کیلومتر خط انتقال است.

تصفیه خانه صفا دشت در چهار هکتار زمین با ظرفیت تصفیه ۷۸۰۰متر مکعب در شبانه روز و ۲۸ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی و ۴.۳ کیلومتر خط انتقال که پانصد هزار نفر از مشترکان غرب استان تهران رادر بر می گیرد

فاز دوم طرح تصفیه خانه فاضلاب اسلام شهر با ۵۳۷ کیلومتر شبکه جمع اوری و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش انجام شد.

روند بهره برداری از طرح ها امسال هم با وجود بیماری کرونا در کشور تداوم خواهد یافت تا نشان دهد مسیر توسعه در کشور هیچگاه مسدود نخواهد ماند.

کلید واژه :

طرح های آب

،

برق

ثبت نظرات
captcha