کد خبر : ۳۴۶۷۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید یک میلیون دوز واکسن کرونا در انگلیس

محققان دانشگاه آکسفورد می گویند در حال تولید واکسنی هستند که علی رغم اینکه آزمایشات اثر بخشی آن برای بهبود بیماران مبتلا به «کووید-۱۹» در جریان است، تا ماه سپتامبر یک میلیون نمونه از آن آماده خواهد شد.

تولید یک میلیون دوز واکسن کرونا در انگلیس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از اینترستینگ اینجیرینگ، محققان دانشگاه آکسفورد می گویند در حال تولید واکسنی هستند که علی رغم اینکه آزمایشات اثر بخشی آن برای بهبود بیماران مبتلا به «کووید-۱۹» در جریان است، تا ماه سپتامبر یک میلیون نمونه از آن آماده خواهد شد.

دانشمندان این دانشگاه حتی قبل از اثبات اثربخشی آن، یک میلیون دوز واکسن بالقوه COVID-19 تولید می کنند.

واکسنی که دانشمندان دانشگاه آکسفورد در حال توسعه آن هستند، سیستم ایمنی بدن را آموزش می دهد تا مانع گسترش یک بیماری از جمله کووید-۱۹ شود.

این محصول آزمایشی «ChAdOx۱ nCoV-۱۹» نامیده می شود؛ محققان آکسفورد در حال حاضر داوطلبانی را برای آزمایش های انسانی فاز ۱ استخدام می کنند.

آدریان هیل، استاد و مدیر انستیتوی جنر در آکسفورد گفت: ما ساخت این واکسن را نه تنها در مقیاس کوچک، بلکه با تولید گسترده در تقریباً هفت مکان مختلف در جهان آغاز کرده ایم.

وی ادامه می دهد: هدف این است که هنگامی که نتایج تایید این واکسن را بدست آوردیم، یک میلیون واکسن تا ماه سپتامبر داشته باشیم و بعد خیلی سریع تر به تولید واکسن اقدام کنیم.

هیل و تیم محققانش همچنین یادآور شدند که آنها برنامه هایی را برای آزمایشات ایمنی و کارآیی مرحله میانی طی چند هفته دارند؛ این تیم برای این آزمایشات خواهان داوطلبی بزرگسالان بین ۱۸ تا ۵۵ سال هستند.

وسپس این گروه شامل بزرگسالان مسن تر خواهد شد و یک آزمایش مرحله نهایی با حدود ۵ هزار داوطلب اواخر تابستان برگزار می شود. اگرچه هیچ چیز را نمی توان تضمین کرد ، اما این تیم گفت که آنها "درجه بالایی از اعتماد به نفس" در اثربخشی شات ChAdOx1 دارند.

دولت انگلیس قبلا اشاره کرده بود  سرمایه های لازم برای تولید میلیون ها دوز واکسن را فراهم می کند تا به سرعت برای عموم مردم قابل دسترسی باشد.

محققان امیدوارند که تا چند ماه آینده از موثر بودن یا نبودن این واکسن اطمینان حاصل کنند و این درحالتیست که بسیاری از محققان سراسر جهان باور دارند، برای ساخت واکسن ویروس کرونا حداقل به ۱۲ ماه زمان احتیاج است.

داروی رمدیسیویر روی مبتلایان ویروس کرونا جواب مثبت داد     ( ۰۸:۱۵:۰۰ ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ )

کلید واژه :

واکسن کرونا

،

انگلیس

ثبت نظرات
captcha