کد خبر : ۳۴۶۷۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار انگلیس درباره توزیع کیت های تقلبی ویروس کرونا

مسئول هماهنگی ستاد ملی غربالگری کرونا (کووید-۱۹) انگلیس با صدور بیانیه ای درباره کیت های تقلبی و تائید نشده آنتی بادی این ویروس در بازار هشدار داد.

هشدار انگلیس درباره توزیع کیت های تقلبی ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «جان نیوتن» در این بیانیه که روز شنبه یک نسخه آن در تارنمای وزارت بهداشت انگلیس منتشر شده، عنوان کرد که کیت های آنتی بادی برای تشخیص ابتلای افراد به کرونا و بخش کلیدی راهبرد دولت ها برای مقابله با این ویروس است.

وی با این حال تصریح کرد که تاکنون هیچ کشوری در دنیا از جمله انگلیس از کیت های آنتی بادی قابل اعتماد برخوردار نیست.

مسئول هماهنگی ستاد ملی غربالگری انگلیس هشدار داد که مصرف کیت های تائید نشده می تواند گمراه کننده باشد و به طور بالقوه جان مصرف کننده و اطرافیان او را به خطر بیندازد.

نیوتن افزود که دولت انگلیس با تعدادی از شرکت های تولید کننده کیت ّای آنتی بادی همکاری داشته و مشغول بررسی میزان اثربخشی آنهاست. وی عنوان کرد که تاکنون هیچ یک از کیت های آنتی بادی از مرحله راستی آزمایی عبور نکرده و به دقت لازم را ندارند که برای مصرف همگان ارائه شود.

وی بر همین اساس توصیه کرد که تا زمان تولید کیت های تائید شده، مردم فاصله ایمنی را رعایت کرده و طبق دستورالعمل دولت در خانه بمانند. 

دولت انگلیس ۴ فروردین گذشته با اعلام وضعیت اضطراری، مقررات منع رفت وآمد را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشت. بر این اساس تمام مدارس، رستوران ها، آرایشگاه ها، سالن های اجتماعات، کتابخانه ها و اماکن عمومی به غیر از مشاغل کلیدی تعطیل شد. وزیر امور خارجه انگلیس پنجشنبه گذشته با اشاره به اینکه آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا رو به افزایش است، مهلت شرایط قرنطینه را به مدت سه هفته دیگر تمدید کرد. 

هم زمان وزیر تجارت انگلیس دیروز (جمعه) از تشکیل گروه ویژه برای سرعت بخشیدن به روند کشف واکسن کرونا (کووید-۱۹) خبر داد.

«الوک شارما» در کنفرانس خبری روزانه دولت افزود که گروه ویژه متشکل از نمایندگان دولت، صنایع، محققان، دانشگاهیان و نهادهای ناظر تلاش خواهند کرد تا «هرچه سریع تر واکسن کرونا ساخته و در اختیار مردم قرار گیرد.»

محققان انگلیسی از زمان شیوع کرونا، اقدامات مقدماتی برای ساخت واکسن این ویروس را آغاز کرده و مدعی تولید آن تا فصل پائیز شده اند.

«پارتیک والانس» مشاور علمی می گوید فرآیند تولید واکسن پیچیده و زمان بر است و هرگز شرایطی پیش نخواهد آمد که بتوان ادعا کرد واکسن کرونا ساخته شده است.

کلید واژه :

،

انگلیس

،

کیت تقلبی

،

تشخیص کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha