کد خبر : ۳۴۶۷۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ویروس کرونا بیماری بومی دنیا می شود

یک متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: بعد از ابتلای ۳۰ تا ۷۰ درصد جمعیت جهان به کرونا، این بیماری به عنوان بیماری بومی جهان شناخته خواهد شد.

ویروس کرونا بیماری بومی دنیا می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر مسعود مردانی، درباره وضعیت زندگی با وجود بیماری کرونا، گفت: باید توجه کرد که بعد از اینکه ۳۰ تا ۷۰ درصد جمعیت جهان به کرونا مبتلا شدند، دیگر این بیماری، به عنوان بیماری بومی جهان محسوب می شود و مانند بیماری هایی چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و... انتظار وقوع آن را داریم.

وی افزود: بر همین اساس به نظر می آید این اتفاق طی هشت تا ۹ ماه دیگر رخ خواهد داد و ۳۰ تا ۷۰ درصد جمعیت جهان به این بیماری مبتلا می شوند. بنابراین نمی توان همه ساله چنین محدودیت هایی را داشته باشیم؛ چراکه این بیماری یک بیماری روتین خواهد شد.

مردانی ادامه داد: بر این اساس باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنیم. در عین حال برای عرضه واکسن حداقل یکسال دیگر، زمان نیاز است.

وی تاکید کرد: بنابراین کرونا یکی از بیماری های روتین در دنیا محسوب خواهد شد، مانند سایر بیماری ها چون جذام، سرطان و...، اما وقتی عده زیادی به این بیماری مبتلا شدند، در برابر آن ایمن می شوند و دیگر مبتلا نخواهند شد و در نتیجه بیماری را به سایرین منتقل نمی کنند. بر همین اساس بیماری کرونا نوعی بیماری عادی محسوب می شود و نگرانی ندارد. در عین حال امیدواریم تا آن زمان درمان کرونا مشخص شود.

مردانی درباره برخی گزارش های مبنی بر ابتلای مجدد کرونایی ها به این بیماری، گفت: ابتلای مجدد در تمام افراد دیده نمی شود و به طور کلی ۱۴ درصد افراد ممکن است، دچار ابتلای مجدد شوند که احتمالا هم به نوع خفیف بیماری مبتلا خواهند شد.

کلید واژه :

ویروس کرونا

،

بیماری بومی

ثبت نظرات
captcha