کد خبر : ۳۴۶۷۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تلفات زیاد ویروس کرونا در خانه های سالمندان انگلیس و آمریکا

کرونا تلفات زیادی را در خانه های سالمندان انگلیس و آمریکا گرفته و آمارهای منتشر شده درباره قربانیان کرونا در این دو کشور شامل همه قربانیان کرونا در خانه های سالمندان نبوده است.

تلفات زیاد ویروس کرونا در خانه های سالمندان انگلیس و آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هزاران نفر که در آمریکا و انگلیس به دلیل ابتلا به ویروس کرونا تحت درمان و مراقبت بوده، جان خود را از دست داده اند اما بسیاری معتقدند که آمارهای منتشر شده درباره قربانیان ویروس کووید-۱۹ شامل تمام فوتی های ناشی از ابتلا به این ویروس نبوده است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، بر اساس اطلاعات ارائه شده از نمودارها، افراد سالخورده کسانی هستند که در صورت ابتلا به ویروس کرونا بیشترین خطر مرگ را دارند و بر اساس آمارها میزان مرگ و میر در میان مبتلایان به ویروس کرونا که بالای ۸۰ سال داشته اند حدود ۱۵ درصد بوده است.

آمارها حاکی از آن است که در خانه های سالمندان در انگلیس و آمریکا مرگ و میر گسترده ای به دلیل ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

ماهیت خانه سالمندان این است که تعداد زیاد افراد که مستعد بیماری هستند در یک محیط تقریبا بسته زندگی می کنند که همین موضوع به انتشار سریع ویروس در این گونه فضاها کمک می کند.

هم در انگلیس و هم در آمریکا، این چالش به دلیل فقدان تجهیزات حفاظتی برای سالمندان و پرستاران تشدید یافته است.

تنها در یک مورد، پلیس ایالت نیوجرسی آمریکا پس از دریافت یک تماس ناشناس، جسد ۱۷ نفر را در یک خانه سالمندان پیدا کرد.

اجساد این افراد درون یک اتاق که به صورت موقت برای نگهداری اجساد اختصاص یافته بود، نگهداری می شد. این خانه سالمندان مملو از افراد سالخورده بوده است.

پلیس آمریکا اعلام کرد که تحقیقات درباره نگهداری این اجساد درون این خانه سالمندان را آغاز کرده اما این تحقیق در حالی انجام می شود که آمریکا در حال حاضر درگیر انبوه مبتلایان و قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در این کشور است که تعداد قابل توجهی از قربانیان این ویروس در خانه های سالمندان و دیگر اماکن مراقبت طولانی مدت از بیماران هستند.

نیوجرسی تنها ایالت آمریکا نیست که تعداد قربانیان ویروس کرونا در خانه های سالمندان این ایالت جنجال به پا می کند. بر اساس گزارش شبکه خبری «ان بی سی» تعداد مرگ و میر در خانه های سالمندان آمریکا طی هفته گذشته دو برابر شده و به ۵ هزار و ۶۷۰ نفر رسیده است.

این آمار تنها مربوط به ۲۹ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا بوده بنابراین هزاران خانه سالمندان دیگر وجود دارد که آمارهای آن هنوز حساب نشده است.

حدود یک و نیم میلیون نفر در خانه های سالمندان در ایالات متحده به سر می برند و تنها در ایالت نیویورک تعداد سالمندانی که در خانه های سالمندان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند از ۱۳۳۰ نفر به ۳۰۶۰ نفر افزایش یافته است.

مقامات در انگلیس نیز با انتقادهای گسترده ای مواجه هستند. مقامات این کشور تعداد قربانیان ویروس کرونا در خانه های سالمندان را در مجموع آماررسمی قربانیان این ویروس محاسبه نمی کنند.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، تنها در دو خانه سالمندان بزرگ انگلیس ۵۲۱ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

پرسنل و پرستاران خانه های سالمندان می گویند که آمارهای رسمی احتمالا مجموع واقعی قربانیان ویروس کرونا در این اماکن را کمتر از میزان واقعی در نظر می گیرند.

حدود ۴۱۰ هزار نفر در انگلیس در خانه های سالمندان حضور دارند و در سرتاسر این کشور ۱۱ هزار و ۳۰۰ خانه سالمندان وجود دارد.

کلید واژه :

تلفات زیاد ویروس کرونا

،

خانه های سالمندان انگلیس

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha