کد خبر : ۳۴۶۷۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فوتی ویروس کرونا ۳۰۰ هزار تن در آفریقا

کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آفریقا طی گزارشی در رابطه با تأثیرات شیوع کرونا بر زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم در کشور های آفریقایی هشدار داد که در صورت عدم اتخاذ تدابیر لازم ممکن است دست کم ۳۰۰ هزار الی ۳.۳ میلیون نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دهند.

فوتی ویروس کرونا ۳۰۰ هزار تن در آفریقا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آفریقا طی گزارشی در رابطه با تأثیرات شیوع کرونا بر زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم در کشور های آفریقایی هشدار داد که در صورت عدم اتخاذ تدابیر لازم ممکن است دست کم ۳۰۰ هزار الی ۳.۳ میلیون نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دهند.

بر اساس این گزارش، حتی اگر شیوع این بیماری تحت کنترل قرار بگیرد، مشاهده تبعات اقتصادی آن در این کشور ها اجتناب ناپذیر است. ۵۶ درصد از ساکنان کلان شهر ها در کشور های افریقایی در پرجمعیت ترین و فقیرترین مناطق این شهر ها به سر می برند. فقط ۳۴ درصد از ساکنان این شهر ها از امکانات شستشوی دست با آب و صابون برخوردار هستند.

در گزارش کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آفریقا به نیاز کشور های آفریقایی به کمک مالی ۱۰۰ میلیارد دلاری برای تامین احتیاجات اقتصادی و اجتماعی مردم اشاره شده و آمده است: پیش بینی می شود رشد اقتصادی کشور های آفریقایی امسال بین ۱.۸ تا ۳.۱ درصد کاهش یابد. همچنین ۷۱ درصد از افراد شاغل در کشور های آفریقایی به طور غیررسمی کار می کنند و امکانی برای کار از منزل ندارند. اگر شیوع این بیماری ادامه یابد، ممکن است ۲۷ میلیون نفر به دام فقر شدید کشیده شوند.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آفریقا تاکنون در سراسر این قاره ۱۸ هزار و ۳۳۳ مورد ابتلا به کرونا ثبت شده و ۹۶۲ تن نیز بر اثر این بیماری جان باخته اند.

کلید واژه :

فوتی ویروس کرونا

،

آفریقا

ثبت نظرات
captcha