کد خبر : ۳۴۶۷۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکنش ترامپ به افزایش آمار قربانیان کرونا در چین

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اقدام چین در افزایش آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور گفت که این آمار بسیار بیشتر از آمریکا است.

واکنش ترامپ به افزایش آمار قربانیان کرونا در چین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در پیامی در توئیتر به افزایش آمار قربانیان ویروس کرونا توسط چین واکنش نشان داد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «چین به تازگی تعداد قربانیان مرگ ناشی از دشمن نامرئی را دو برابر کرد. این آمار بسیاربیشتر از آن و بسیار بیشتر از آمریکا است و حتی به آن نزدیک نیز نیست.»

کارگروه کنترل و پیشگیری از بیماری شهر ووهان واقع در استان هوبه (چین) امروز (جمعه) اعلام کرد در شمارش تلفات ویروس «کووید۱۹» در این شهر اشتباه رخ داده و شمار جان باختگان را افزایش داد.

این سازمان درباره دلیل اصلاح و افزایش رقم تلفات توضیح داد که تعدادی از بیماران نتوانسته بودند به بیمارستان بروند، تعدادی جا افتاده بودند و تعدادی نیز دوبار گزارش شده بودند. همچنین مشکلاتی در اخذ اطلاعات از بیمارستان های خصوصی، موقت و یا صحرایی که بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش کرده بودند، به این موضوع دامن زد. (جزئیات بیشتر)

بدین ترتیب شمار کل جان باختگان ویروس کرونا در شهر ووهان، با افزایش ۱۲۹۰ نفری به رقم ۳۸۶۹ نفر رسید. این افزایش که حدود ۵۰ درصد کل جان باختگان ووهان و حدود ۳۹ درصد قربانیان در چین است، تعداد کل فوتی های کشور چین را به ۴۶۳۶ نفر افزایش داد.

کلید واژه :

ترامپ

،

افزایش آمار قربانیان کرونا

،

چین

،

قربانیان کرون

ثبت نظرات
captcha