کد خبر : ۳۴۶۷۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ترم جاری تمدید می شود

معاونت های آموزشی و دانشجویی با صدور اطلاعیه مشترک با قدردانی از تلاش های اعضای هیئت علمی و دانشجویان در پیشبرد فرایند آموزش مجازی اعلام کردند که نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ فعلا به مدت سه هفته برای کلاس های عملی و جبران خلاءهای موجود در برخی دروس نظری تمدید می شود.

ترم جاری تمدید می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در این اطلاعیه با بیان این که اکنون بیش از ۹۰ درصد کلاس ها به صورت مجازی با رضایت نسبی استادان و دانشجویان برگزار می شود، گفته شده است: « برای سنجش کیفیت و میزان دقیق رضایتمندی استادان و دانشجویان به شیوه ای روشمند، طراحی لازم انجام شده و طی روزهای آینده اجرایی می شود و نتایج آن در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. همچنین از هفته آینده نظارت بر تشکیل مجازی کلاس ها به صورت نظام مند توسط معاونت آموزشی صورت گرفته و گزارش روزانه برای پیگیری های بعدی به دانشکده ها ارسال خواهد شد.»

در این اطلاعیه آمده است:« در این سیستم، نقش استادان در همه زمینه ها پررنگ تر از گذشته است و زمان کلاس و حضور و غیاب دانشجویان به استادان واگذار شده است.  در کلاس های مجازی محتوای ارائه شده گاه متنوع تر از کلاس های حضوری است به طوری که برخی از استادان به استفاده از ابزارهای کمک آموزشی مثل فیلم، موشن گرافی، نمودار، عکس و اسلاید رو آورده و کمتر متکلم وحده هستند، لذا نه تنها از کیفیت آموزش  کاسته نشده بلکه در مواردی ارتقا نیز یافته است.»

دانشگاه علامه طباطبایی در این اطلاعیه با بیان این که با وجود توفیق های طرح آموزش مجازی نمی توان از مشکلات چشم پوشید ذکر کرده است:«به رغم توفیقات طرح، نمی توان از مشکلات موجود نیز چشم پوشید. دشواری یا فقدان آموزش مجازی در مورد  دروس عملی یا نیاز به برگزاری کلاس های تکمیلی در مورد برخی دروس نظری در کنار مشکلات ساختاری چون وضعیت اینترنت کشور از جمله این مشکلات است که با عادی شدن شرایط تا شروع نیمسال بعدی نسبت به جبران خلاهای مربوط به دانشگاه اقدام های بایسته انجام خواهد شد. حتی اگر به علت تداوم بحران کرونا امکان تشکیل کلاس عملی میسر نباشد، این دروس به صورت ناتمام به نیمسال بعد منتقل شده و نمره آن در نیمسال جاری ثبت می شود.»

تمدید ترم جاری به مدت سه هفته

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است:« نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ فعلا به مدت سه هفته برای کلاس های عملی و جبران خلاءهای موجود در برخی دروس نظری تمدید می شود. بدیهی است استادانی که تعداد سقف مصوب کلاس هایشان را مطابق برنامه اعلامی ترم برگزار کرده باشند نیازی به ادامه کلاس ها ندارند و زمان تمدید شده صرف آمادگی برای امتحانات خواهد شد.(نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم متعاقبا اعلام خواهد شد.) همچنین  در صورتی که با توجه به شرایط پیش آمده، فراغت از تحصیل دانشجویان دوره کارشناسی با تاخیر مواجه شود، این گروه از دانشجویان با معرفی به استاد به جای دو درس می توانند حداکثر ۴ درس را در تابستان ۹۹ مشروط به اینکه درس باقی مانده دیگری نداشته باشند، به صورت معرفی به استاد اخذ نموده و در صورت موفقیت، فارغ التحصیل شوند.»

شرایط حذف ترم

این دانشگاه درباره شرایط حذف ترم اعلام کرده است:« حذف درس و حذف ترم برای دانشجویانی که دسترسی به امکانات اینترنتی نداشته باشند، درگیر بیماری خود یا خانواده باشند، در تولید و توزیع اقلام بهداشتی و یا مراکز درمانی اشتغال داشته باشند،  با ارائه مدارک و مستندات مجاز شمرده شده و لذا مستندات مذکور را حداکثر تا ۲۵ اردیبهشت به اداره آموزش دانشکده ارسال کنند. در صورت موافقت با حذف، شهریه دانشجویان شهریه پرداز برای نیمسال بعد ذخیره می شود.»

برگزاری ارزیابی جامع دانشجویان دکتری در اواخر شهریور

بر اساس آن چه در این اطلاعیه آمده، ارزیابی جامع خرداد ماه برای دانشجویان مقطع دکتری به اواخر شهریور ماه با شرایط و ضوابط جاری آن موکول می شود. ضمنا آزمون زبان دانشگاه نیز در دو نوبت تا پیش از ارزیابی جامع برگزار خواهد شد.

مبالغ پرداختی برای خوابگاه برای ترم های آینده ذخیره می شود

ارائه خدمات رفاهی دانشجویی تا زمان اعلام ستاد مبارزه با کرونا امکان پذیر نخواهد بود. مبالغ پرداختی برای خوابگاه برای ترم های آینده ذخیره می شود و برای دانشجویانی که فارغ التحصیل می شوند عودت داده می شود. 

فراهم شدن زیرساختی برای دسترسی دانشجویان به منابع مورد نیاز پژوهش ها

 طبق این اطلاعیه« دانشگاه امکان برگزاری جلسات مجازی گروه ها و شوراهای آموزشی را برای تصویب طرح نامه ها، تعیین داور و سایر مسائل آموزشی دانشجویان فراهم کرده است. همچنین دانشجویانی که خواهان دفاع از پایان نامه و رساله تحصیلی خود به صورت مجازی هستند، می توانند براساس اطلاعیه شماره ۲ معاونت آموزشی دانشگاه هماهنگی های لازم را برای دفاع آنلاین انجام دهند.»

این دانشگاه درباره منابع مورد نیاز پژوهش های دانشجویان اعلام کرده است:«در مورد نگرانی دانشجویان برای منابع مورد نیاز پژوهش ها، خوشبختانه زیر ساخت لازم در قالب سامانه مجازی کتابخانه مرکزی دانشگاه و سامانه به پژوه فراهم شده است و معاونت پژوهشی دانشگاه در حال تهیه منابع درخواستی استادان و دانشجویان و هماهنگی با انتشارات مختلف برای استفاده از منابع الکترونیکی است. البته امکان استفاده از منابع بین المللی نیز در سامانه کتابخانه مرکزی فراهم و برای استادان و دانشجویان قابل دسترسی است.»

ارائه پیشنهادهایی به هیئت امنای دانشگاه درباره شهریه ها

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، معاونت های آموزشی و دانشجویی این دانشگاه در بخش پایانی این اطلاعیه با بیان این که این دو معاونت پذیرای نظرات و پیشنهادهای دانشجویان، استادان و همه ذینفعان دانشگاه هستند اعلام کرده اند:«در مورد تخفیف یا تقسیط شهریه ها، پیشنهادهایی به هیئت امنای محترم دانشگاه داده شده که پس از تصویب به اطلاع دانشجویان گرامی خواهد رسید.»

کلید واژه :

تمدید ترم جاری

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha