کد خبر : ۳۴۶۷۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چین هرگونه دستکاری در آمارهای مربوط به کرونا را رد کرد

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در واکنش به اصلاح آمارهای کرونا در ووهان، هرگونه «پنهان کاری یا دستکاری عمدی در آمارهای مربوط به کرونا» را به شدت رد کرد و گفت: چین…

چین هرگونه دستکاری در آمارهای مربوط به کرونا را رد کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «جائو لی جیان» روز جمعه در پکن در جمع خبرنگاران افزود: اصلاح و بازبینی آمار مربوط به شمار جان باختگان و فوتی های کرونا در شهر ووهان، پس از کارشناسی دقیق و با هدف «اطمینان از دقت و صحت شمار مبتلایان و جان باختگان» انجام شده است.

مقامات شهر "ووهان" چین امروز جمعه آمار مربوط به مرگ و میر و همچنین تعداد مبتلایان در این شهر را بازبینی کردند تعداد فوتی ها با افزایش ۱۲۹۰ نفری به سه هزار و ۸۶۹ تن و تعداد مبتلایان هم با افزایش ۳۲۵ نفری به ۵۰ هزار و ۳۳۳ تن رسید.

ستاد فرماندهی پیشگیری و مهار بیماری ویروس کرونا در شهر "ووهان" در مورد دلایل اصلاح آمار این شهر ۱۱ میلیون نفری با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: در آغاز شیوع بیماری، شمار مبتلایان به سرعت افزایش یافت و سبب بروز کمبود منابع پزشکی و درمانی شد به طوری که برخی از مبتلایان قبل از رسیدن به بیمارستان در منازل خود جان باختند.

در این بیانیه آمده است: در دوره اوج درمان، کادرهای پزشکی سرگرم پذیرفتن و درمان مبتلایان بودند و مواردی از تاخیر، کوتاهی و اشتباه در گزارش پیش آمده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه از بازبینی آمار در کشورهای مختلف نیز به عنوان «موضوعی عادی» یاد کرد و گفت: چین همواره شفاف و مسئولانه، با جامعه بین المللی در مورد کرونا همکاری کرده است.

این مقام چینی همچنین به آمریکا توصیه کرد که «سیاسی کاری» را متوقف کرده و به «مقابله با کرونا و احیای اقتصادی» بپردازد.

گزارش ها حاکی است «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا گفته است به اطلاعات منتشر شده از سوی حزب کمونیست چین اعتماد ندارد اطلاعات چین از ابتدای شیوع کرونا، غیرشفاف بوده است.

"جائو لی جیان" در این ارتباط گفت: اگر آمریکا در ابتدای شیوع کرونا اطلاعات کامل دریافت نکرده، چگونه مرکز پیشگیری از بیماری های همه گیر آمریکا در روز ۱۵ ژانویه درباره شیوع کرونا هشدار صادر کرده است؟ چرا آمریکا در روز ۲۵ ژانویه سرکنسولگری خود در ووهان را تعطیل کرد؟ چرا آمریکا در روز ۲ فوریه مرزهای خود را به روی شهروندان چینی و خارجیانی که در ۱۴ روز گذشته به چین سفر کرده بودند، بست؟.

کلید واژه :

چین

،

آمار کرونا

،

آمار ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha