کد خبر : ۳۴۶۶۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید نمونه اولیه نانو واکسن برای مقابله با کرونا توسط یوفوواکس

نمونه نانو واکسن برای مقابله با ویروس کرونا توسط شرکت یوفوواکس که حاوی نانوذرات است ساخته شده و روی مدل های حیوانی و انسانی در حال آزمایش است.

تولید نمونه اولیه نانو واکسن برای مقابله با کرونا توسط یوفوواکس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این واکسن برای مقابله با ویروس کرونا آزمایش های موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشته است.
واکسن پروتوتایپ که دارای سنبله های پروتئینی ویروس کرونا است به عنوان ذرات شبه ویروسی (VLP)، این واکسن به سرعت بدن را وادار به تولید آنتی بادی هایی به منظور خنثی کردن ویروس کرونا می کند، با فعال شدن سیستم ایمنی و ایجاد آنتی بادی، یک نوع پروتئین گیرنده بر علیه ویروس کرونا در بدن ایجاد می شود.

این پلتفورم واکسن نانوذرات، توسط ژیانگ ژو از اسکریپس ریسرچ ابداع شده است. در حال حاضر این پلتفورم امیدواری هایی برای مقابله با چالش های جهانی نظیر ایبولا و ایدز نیز ایجاد کرده است.

در طول دو سال گذشته، ژو و همکارانش روی توسعه واکسن هایی برای مقابله با ویروس کرونا، سارس و مرس تمرکز داشتند بعد از شیوع ویروس کرونا در جهان، ژو و همکارانش از پلتفورم نانوذرات برای ایجاد واکسن بر علیه ویروس کرونا در مدت زمان کمتر از دو ماه اقدام کردند.

ژیانگ ژو دراین خصوص گفت: از موفقیت در تکمیل نخستین قدم برای تولید واکسن بر علیه ویروس کرونا بسیار خوشحالم. ما امیدواریم که به زودی آزمایش های اولیه را شروع کنیم تا ببینیم آیا واکسن می تواند در مدل های حیوانی و بعد انسانی پاسخ ایمنی بر علیه ویروس کرونا را ایجاد کند.

وی افزود: این واکسن از ذرات ویروسی مانند خودآرا تشکیل شده است که در آن از پروتئین هایی مشابه با پروتئین های موجود در سطح ویروس کرونا استفاده شده است. این پروتئین ها از طریق وارد کردن یک پلاسمید در سلول بدن میزبان و بیان ژن، سنتز می شوند.

این دانشمند تاکید کرد که امکان تولید این واکسن در مقیاس بزرگ توسط شرکاء صنعتی تایید شده است.

جی لی، مدیرعامل شرکت یوفوواکس نیز در این باره گفت: ما مفتخریم که با تیم ژو برای تولید این واکسن همکاری می کنیم. ما منتظر توسعه این واکسن و انجام کارآزمایی های بالینی هستیم.

کلید واژه :

نانو واکسن

،

مقابله با کرونا

،

یوفوواکس

ثبت نظرات
captcha