کد خبر : ۳۴۶۶۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ایران شریک راهبردی در تلاش مشترک علیه شیوع کروناست

وزیرخارجه چین اعلام کرده که با همتای ایرانی خود، محمدجواد ظریف درباره اقدامات مشترک در مسیر مبارزه با کرونا و گسترش همکاری ها گفتگو کرده است.

ایران شریک راهبردی در تلاش مشترک علیه شیوع کروناست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از چاینا دیلی، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین با همتای ایرانی خود، محمدجواد ظریف تلفنی گفتگو کرد.

در این تماس تلفنی وانگ یی، چین و ایران را دو شریک راهبردی عنوان کرد که در مبارزه در برابر «کووید -۱۹» به یکدیگر کمک کرده اند.

وزیر خارجه چین همچنین مدیریت دولتی ایران در مقابله با کرونا را باعث کاهش شیب منحنی ابتلاء در ایران و مثبت ارزیابی کرد.

وانگ یی در ادامه به تعمیق همکاری ها راهبردی و تقویت مشارکت پکن و چین بویژه در برابر شیوع کرونا اشاره کرد و افزود که همکاری های دو طرف همچنین در آینده بسیار بیشتر و گسترده خواهد شد.

پیش از این نیز، محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی به زبان چینی درباره گفتگوی تلفنی دیروز خود با همتای چینی نوشته بود: بسیار خرسندم که بار دیگر با دوست قدیمی خود، وانگ یی، وزیر خارجه و عضو شورای دولتی چین صحبت کردم. ما در خصوص مسائل مورد علاقه مشترک از جمله مبارزه با کرونا، تعمیق مشارکت جامع راهبردی میان دو کشور و صلح و ثبات در افغانستان تبادل نظر کردیم. از چین برای ارسال کمک های کرونایی و اعزام تیم پزشکی تشکر کردم و تحریم های غیرقانونی آمریکا را که مانع بزرگی بر تلاش های ایران در مبارزه با کروناست محکوم کردیم.

کلید واژه :

چین

،

شیوع کرونا

ثبت نظرات
captcha