کد خبر : ۳۴۶۶۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اولین بیمارستان مجازی کرونا در استرالیا

به گزارش خبرگزاری ریانوواستی روسیه اولین بیمارستان مجازی، از جمله برای بیماران مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا، در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا مورد آزمایش قرار…

اولین بیمارستان مجازی کرونا در استرالیا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، براساس این گزارش، بیمارانی که با علائم بیماری متوسط  و ضعیف وارد بخش اورژانس بیمارستان "آرمیدیل - Armidale" می شوند، به جای بستری شدن، می توانند وسیله پیشرفته ای را با خود به خانه برده که قادر است علائم اساسی بیماران را رصد کند.

چون پزشکان با پشتیبانی هوش مصنوعی می توانند با اطلاعات آن وسیله پیشرفته شاخص های بیماری کووید-19 را بصورت آنلاین بررسی کنند و در صورت وخامت حال بیمار، درخواست بستری شدن در بیمارستان را می دهند.
دکتر "راد مک کلیور" رئیس و هیات علمی دانشگاه نیو انگلستان استرالیا در این خصوص گفت: "این وسیله ساده ای که روی مچ دست بیماران نصب می شود شاخص های اصلی عملکرد قلب و ریه ها را به بخش مجازی بیمارستان ارسال می کند و در این صورت است که امکان نظارت بر زمان واقعی توسط پزشکان میسر می شود".
براساس این گزارش، از آنجایی که ظرفیت بیمارستان های استرالیا در شرایط شیوع بیمرای مهلک کرونا اشباع شده است، انجام آزمایشات تخصصی کرونا در این قبیل بیمارستان تخصصی مجازی به راحتی صورت می گیرد، بنابراین بهره برداری موفقیت آمیز و آزمایشی این قبیل بیمارستان ها موجب می شود که دولت استرالیا از این پس بتواند بر تعداد آنها رد سطح کشور بیافزاید.

براساس اعلام وزارت بهداشت استرالیا، تعداد موارد آلوده به کرونا در این کشور 6 هزار 416 نفر رسیده است و 61 نفر نیز تاکنون جان خود را از دست داده اند.
ویروس همه گیر COVID-19  تقریباً کل جهان را درگیر خود کرده است. براساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، تاکنون 1.84 میلیون نفر به این ویروس آلوده شده اند و بیش از 117 هزار نفر نیز فوت کردند.

کلید واژه :

اولین بیمارستان مجازی کرونا

،

استرالیا

ثبت نظرات
captcha