کد خبر : ۳۴۶۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کتابی درباره پزشک هشداردهنده ویروس کرونا

یک کتاب کودک با عنوان «دکتر لی و ویروس تاج دار» نوشته «فرانچسکا کاوالو» به داستان دکتر «لی ونلیانگ» پزشک جوانی که درباره شیوع ویروس «کرونا» هشدار داد، می پردازد.

کتابی درباره پزشک هشداردهنده ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از سی ان ان، نویسنده این اثر می گوید امیدوار است این کتاب در آموزش درباره ویروس «کرونا» به به کودکان مفید باشد.

«کاوالو» در این کتاب از دکتر «لی» به عنوان «یک پزشک خوب در چین»  یاد کرده است. نویسنده این اثر می گوید از دکتر «لی» که به خاطر هشدار درباره شیوع ویروس «کرونا» پیش از تبدیل شدن آن به یک ویروس جهانگیر به عنوان یک قهرمان شناخته می شود، الهام گرفته است.

در اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹، دکتر «لی» که در بیمارستان مرکزی «ووهان» مشغول کار بود، درباره شیوع بیماری ای شبیه به «سارس» در «ووهان» هشدار داده بود که این اقدام در ابتدا سبب شد تا مقام های چین از این پزشک به عنوان یک شایعه ساز یاد کنند و نسبت به عواقب تشویش اذهان عمومی به او هشدار دهند.

دکتر «لی» در نهایت در اثر ابتلا به ویروس «کرونا» درگذشت.

«کاوالو» می گوید قصد دارد داستان دکتر «لی» را در  مرکز توجه قرار دهد، چرا که او «نماد اهمیت گوش دادن و توجه به دانشمندان» است.

 به گفته «کاوالو»، این اثر که اکنون به زبان های انگلیسی، ایتالیایی، اسپانیولی و آلمانی در دسترس است، تاکنون بارها دانلود شده است.

کلید واژه :

پزشک هشداردهنده ویروس کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha