کد خبر : ۳۴۶۶۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جوجه آوری هزاران فلامینگو در خورهای تالاب شادگان + عکس

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان از جوجه آوری بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ قطعه فلامینگو در خورهای تالاب بین المللی شادگان در حوزه آبادان خبر داد.

جوجه آوری هزاران فلامینگو در خورهای تالاب شادگان + عکس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی فتحی نیا با بیان اینکه امسال هم کلونی بزرگ فلامینگوها در تالاب شادگان جوجه آوری دارند، گفت: جوجه آوری بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ قطعه فلامینگو در خورهای تالاب بین المللی شادگان در حوزه آبادان مشاهده شده است.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، وی ادامه داد: مرکز کلونی جوجه آوری فلامینگوها در سال ۱۳۹۳ توسط اداره حفاظت محیط زیست آبادان شناسایی شد. این مکان که در دوردست ترین نقطه از سکونت انسانی و در کنار تالاب بین المللی شادگان و خورهای حوزه آبادان قرار دارد، هر ساله میزبان هزاران قطعه فلامینگو جهت لانه گزینی و جوجه آوری است.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان بیان کرد: از سال ۱۳۹۳ تاکنون اداره حفاظت محیط زیست آبادان در فصل بهار این مکان را به منظور ارزیابی وضعیت زیستی و جوجه آوری پایش می کند.

فتحی نیا تصریح کرد: در سال ۹۹ نیز در دو شبانه روز در فروردین ماه این مکان مجددا پایش شد. طبق مشاهدات از فروردین امسال بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ قطعه فلامینگو در خورهای حوزه آبادان جوجه آوری کرده اند.

وی گفت: دلایل اصلی انتخاب این مکان برای جوجه آوری فلامینگو، شرایط آب و هوایی مناسب، وجود غذای کافی و از همه مهمتر امنیت و دوری از انسان است که باعث شده هر ساله هزاران قطعه فلامینگو برای جوجه آوری در این مکان جمع شوند.

کلید واژه :

جوجه آوری فلامینگو

،

خورهای تالاب شادگان

،

فلامینگو

ثبت نظرات
captcha