کد خبر : ۳۴۶۶۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تجربه شیوع مجدد ویروس کرونای سنگاپور در عراق تکرار نشود

نماینده سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه نسبت به تکرار تجربه سنگاپور در عراق برای مهار ویروس کرونا هشدار داد.

تجربه شیوع مجدد ویروس کرونای سنگاپور در عراق تکرار نشود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «ادهم اسماعیل» روز پنجشنبه به خبرگزاری رسمی عراق «اینا» گفت: سنگاپور توانست درصد بهبود یافتگان بیماری کرونا  را افزایش دهد و شیوع این ویروس را کنترل کند،  اما با کاستن زودهنگام از تدابیر پیشگیرانه سبب انتشار دوباره ویروس و در نتیجه خروج اوضاع از کنترل شد و برای عراق نیز از تکرار این تجربه نگران هستیم.

وی بر ضرورت ادامه تدابیر پیشگیرانه در عراق تا مهار کامل ویروس کرونا تاکید کرد.

ادهم گفت: استفاده عراق از تجارب دو کشور چین و ایران در پیشگیری از شیوع ویروس و انجام آزمایش های به موقع  بر روی بیماران و شروع اقدام های بهداشتی باعث جلوگیری از رسیدن عراق به مرحله بحران شد.

وی عامل مهم دیگر در مهار ویروس را وجود نیروهای بهداشتی متخصص و ممتاز در بخش های فوریت های پزشکی عراق عنوان کرد که به اعتقاد رییس نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در بغداد در دیگر کشورهای منطقه وجود ندارد.

ادهم اسماعیل کاستن تعداد مبتلایان و رساندن موارد مرگ و میر به صفر را در مهار ویروس در عراق ضروری خواند.

وی با اشاره به اینکه عراق تاکنون به مرحله حاد شیوع ویروس نرسیده است گفت مهار ویروس یا شیوع حاد آن در طول یک هفته یا ۱۰ روز آینده مشخص می شود.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در بغداد بر عدم شتابزدگی برای برداشتن تدابیر پیشگیرانه تاکید کرد و گفت که باید دستاوردی که تاکنون در عراق تحقق یافته حفظ شود.

وزارت بهداشت و محیط زیست عراق در آخرین آمار رسمی اعلام کرد ، روز گذشته فقط  ۱۵ مورد ابتلا ثبت شده که کمترین آمار اعلام شده در طول دو ماه اخیر است.

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور نیز در سخنانی در کمیته عالی بهداشت و سلامت کشورش از این موفقیت عراق در مهار ویروس کرونا ابراز خرسندی کرد.

وی اضافه کرد که تعداد مبتلایان به ویروس در عراق در حال کاهش است هرچند همچنان درصد آزمایش ها بالا است و این باعث شده تا عراق از بسیاری کشورهای دنیا در کاهش مبتلایان پیشی بگیرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز در همین راستا در توئیتی از این موفقیت عراق ابراز خرسندی کرد.

«ایرج مسجدی» گفت: اخبار شنیده شده از کاهش تعداد مبتلایان به ویروس در عراق و بهبودی بیماران باعث خرسندی ملت ایران است و امید که خداوند دو ملت ایران و عراق را در سلامت کامل حفظ و نگاهدارد.

بر پایه تازه ترین آمار وزارت بهداشت عراق، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ۱۴۱۵ مورد، فوت شدگان ۷۹ و بهبود یافته ها ۸۱۲ نفر اعلام شده است.

کلید واژه :

تجربه شیوع مجدد

،

ویروس کرونا

،

سنگاپور

،

عراق

ثبت نظرات
captcha