کد خبر : ۳۴۶۶۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مصرف الکل ویروس کرونا را از بین نمی برد

طبق هشدار سازمان بهداشت جهانی، مصرف الکل و نوشیدن آن باعث از بین رفتن بیماری کرونا نمی شود

مصرف الکل ویروس کرونا را از بین نمی برد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، خبرگزاری تسنیم: سازمان جهانی بهداشت در هشداری اعلام کرد که نوشیدن الکل بیماری کرونا را درمان نمی کند.

پایگاه خبری "یورونیوز" نوشت، "سازمان جهانی بهداشت" (WHO) در تلاش برای رد اخبار جعلی منتشر شده درباره درمان کرونا هشدار داد که مصرف الکل باعث از بین رفتن ویروس کرونا نمی شود.

این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: «ترس و انتشار اطلاعات غلط این باور را بوجود آورده که مصرف الکل می تواند ویروس کرونا را نابود کند؛ در حالی که چنین نیست... مصرف هر شکل از الکل برای سلامتی خطرآفرین است و مصرف "اتیل الکل" با استحکام بالا (اتانول) بویژه اگر با "متانول" هم ترکیب شده باشد، می تواند پیامد های جدی برای سلامتی داشته باشد و حتی موجب مرگ شود.»

این نهاد وابسته به سازمان ملل از دولت ها بویژه دولت هایی که با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورشان دست و پنجه نرم می کنند خواست تا تدابیری را برای محدود کردن مصرف الکل به اجرا بگذارند.

در ادامه بیانیه آمده است: «در دوران همه گیر شدن ویروس کرونا، مصرف الکل می تواند آسیب پذیری بدن را افزایش دهد و باعث پدیدار شدن رفتار های پرخطر شود؛ سلامت روان را مختل کند و باعث افزایش خشونت ها گردد.»

سازمان جهانی بهداشت همچنین به آمار مرگ و میر ناشی از مصرف الکل اشاره دارد و می گوید هر ساله ۳ میلیون نفر جانشان را به همین دلیل از دست می دهند که یک سوم از این مرگ و میر ها نیز در اروپا قرار دارند.

کلید واژه :

سازمان بهداشت جهانی

،

مصرف الکل

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha