کد خبر : ۳۴۶۶۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شمارش معکوس برای استفاده از نانودارو برای درمان کرونا

مدیرعامل شرکت بسپار یاخته نو ترکیب گفت: بر اساس نتایج آزمایشگاهی، انتظار است داروی مورد نظر با راندمان ۹۹ درصد بتواند کرونا را برای همیشه از بدن مبتلا به این ویروس خارج و عقیم سازی ویروس و سرکوب آنی آن را به همراه داشته باشد.

شمارش معکوس برای استفاده از نانودارو برای درمان کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی خزاعی با اشاره به ساخت دارویی برای بیماران مبتلا به کرونا (کوید۱۹) اظهار داشت: داروی نانوکامپوزیت ژنتیکی که تیم تحقیقاتی ما طراحی کرده، حدود ۶ ماه بر روی آن کار شده و در واقع بر اساس سابقه مطالعاتی ما بر روی ویروس آنفلوآنزا بوده است.

عضو اسبق هیأت علمی دانشگاه اصفهان با بیان این که شیوع آنفلوآنزا سال قبل در کشور بیشتر شد و ما تخمین زدیم که این بیماری می تواند در ایران بصورت اپیدمی شود، اما بیماری با شدت کم و به صورت تیپ کرونا شیوع یافت، افزود: با توجه به اینکه آنفلوآنزا دارای کلاس های متفاوتی مانند N9،N1،N2  با درجه متفاوت کشندگی بخصوص در تایپ H1N9  است، بر این باور بودیم که کلاس های کشنده آن در کشور توسعه پیدا می کند، اما این مسأله اتفاق نیافتاد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در چین گفت: با توجه به سابقه ای که در آنفلوآنزا داشتیم و نتایج خوبی که بر روی موش گرفته بودیم، تصمیم گرفتیم آن را برای کرونا تعمیم دهیم، بنابراین طراحی آن انجام و هزینه ریالی بالایی برای آن انجام شد و از گروه ها و تیم های مختلف داخلی و خارجی با تخصص های متفاوت کمک گرفته شد و دو کلاس متفاوت با اثربخشی متفاوت برای داروی مورد نظر تولید شد.

خزاعی با اشاره به این که با دو طیف بیمار روبه رو هستیم، طیف اول افرادی هستند که با آلودگی پایین و متوسط و طیف دوم افرادی که با خطر مرگ روبرو هستند، بیان کرد: بر این اساس، کلاس اول برای افراد با طیف اول بود و کلاس دوم برای افراد با طیف خطرناک که ویروس برای آن ها کشندگی ایجاد می کند.

منتظر مجوز نهایی دولت برای تست های بالینی هستیم

مدیرعامل شرکت بسپار یاخته نو ترکیب با بیان این که برای ساخت این دارو کارهای متفاوتی انجام شد و در حال حاضر منتظر مجوز نهایی دولت برای تست های بالینی هستیم، عنوان کرد: تنگ نظری هایی برای اخذ مجوز این دارو در اصفهان وجود دارد و افرادی هستند که نمی خواهند موفقیت ها و پیشرفت های داخلی را ببینند.

وی با بیان این که تیم تحقیقاتی ما داروی درمان گر کرونا را ساخته که برای آزمایش بالینی بر روی بیماران به همکاری مسؤولان نیاز داریم، خاطرنشان کرد: دارویی که تولید کرده ایم، تمامی مجوز های تولید را اخذ کرده و منتظر اجازه نهایی برای تولید آن هستیم.

خزاعی با بیان این که پیش بینی می کنیم در هفته آینده بتوانیم تست بالینی بر روی بیماران را آغاز کنیم، افزود: در این زمینه با بیمارستان های مربوطه صحبت کرده ایم و با تیم های علمی آن ها جلسات متعدی برگزار شده است، برای انجام یک تست بالینی نیازمند گرفتن کد آزمون بالینی هستیم تا همه دنیا آن را ببینند، حتی کشورهای مختلف برای نتایج آن ایمیل می زنند.

دولت باید حالت اورژانسی کشور را در نظر بگیرد

عضو اسبق هیأت علمی دانشگاه اصفهان با بیان این که دولت در این زمینه ضعیف عمل کرده است و هماهنگی ها برای اخذ مجوز و تولید دارو بسیار ضعیف است، اضافه کرد: دولت باید حالت اورژانسی کشور را در نظر بگیرد؛ از وزارت بهداشت و درمان، سازمان غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می خواهیم در این زمینه با ما همکاری کنند.

وی ادامه داد: دارویی که تولید کرده ایم از ۱۵ اسفند ماه تاکنون روی میز است و هماهنگی های آن را انجام داده ایم تا به تست بالینی ورود کنیم اما دولت در این مسیر ضعیف عمل کرده است.

خزاعی با اشاره به دعوت دولت از وی برای حضور در جلسه گفت: همه مدارک و مستندات آماده است و هفته آینده به تست بالینی ورود پیدا می کنیم و امیدوار هستیم نتایج خوبی را به دست آوریم.

محصول ساخته شده ایمنی سلول را تا حد بسیار بالایی بیشتر می کند

مدیرعامل شرکت بسپار یاخته نو ترکیب با تأکید بر این که محصول ساخته شده ایمنی سلول را تا حد بسیار بالایی بیشتر می کند و قابلیتی به سلول می دهد که با نابودی ویروس به سیکل قبل خود بازگردد، بیان کرد: این دارو به صورت پاف و از طریق مجاری بینی به فرد مبتلا به ویروس اسپری می شود، این عمل باید هر ۱۲ ساعت به مدت ۸ روز انجام شده تا بهبودی در فرد مبتلا حاصل شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج آزمایشگاهی که بر روی موش آلوده به آنفلوآنزا مشاهده شد، انتظار است داروی مورد نظر با راندمان ۹۹ درصد بتواند کرونا را برای همیشه از بدن مبتلا به این ویروس خارج و عقیم سازی ویروس و سرکوب آنی آن را به همراه داشته باشد.

خزاعی با اشاره به این که هر فرد سالمی هم می تواند از داروی تولیدی ما و به صورت پیشگیرانه استفاده کند، بیان کرد: داروی کرونایی که طراحی کرده ایم، دارای اجزای مورد تأیید FDA آمریکا است و هیچگونه خطر جانی و مسمومیت احتمالی برای مصرف کننده در بر نخواهد داشت .

کلید واژه :

شمارش معکوس

،

نانودارو

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha