کد خبر : ۳۴۶۶۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کووید ۱۹ در فصل بهار ناپدید میشود

جهان اروپاتهران پزشک سرشناس فرانسوی و مدیر انستیتوی مدیترانه ای بیماری های عفونی شهر مارسی فرانسه معتقد است که همه گیری کووید ۱۹ ممکن است در فصل بهار ناپدید شود.

کووید ۱۹ در فصل بهار ناپدید میشود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

روزنامه «لو پاریزین» فرانسه روز چهارشنبه نوشت: «دیدیه رائول» می گوید که همه گیری در مارسی در حال از بین رفتن است. درباره سخنان این پزشک که نسبت به محو شدن بیماری در بهار امسال بسیار خوشبین است، سازمان بهداشت منطقه ای (ARS) می گوید: متاسفانه ما چیزی در این مورد نمی دانیم.

رائول گفته این خبر بسیار دلگرم کننده است. او در ویدئویی که شامگاه سه شنبه در حساب توئیتری خود منتشر کرد اظهار داشت: اپیدمی در مارسی در حال ناپدید شدن است. ما در وضعیت پیک روزانه تا ۳۶۸ مورد مثبت داشتیم و اکنون روزانه ۶۰ تا ۸۰ مورد مثبت جدید داریم. امری که کاهش چشمگیر را نشان می دهد.

او با تاکید دوباره بر کارآیی روش ابداعی تیمش برای درمان بیماری گفت: ما تا کنون ۳۲هزار و ۸۰۳ نفر را تست کرده ایم که از این تعداد نتایج آزمایش ۴هزار و ۲۹۶ نفر مثبت درآمده است. ۲هزار و ۶۳۸ نفر توسط روش درمانی ما مورد معالجه قرار گرفته اند و ۱۰ مورد مرگ داشتیم. چیزی که در حال حاضر نرخ مرگ و میر ما را به عدد کمتر از ۰.۵ درصد می برد؛ یکی از بهترین و تماشایی ترین نتایج حال حاضر جهان.

رائول که از سال ۲۰۱۰میلادی تاکنون پیشینه و تجربه علمی درخشانی بویژه در زمینه کشف دارو برای بیماری های عفونی دارد، روز ۲۵ فوریه گذشته اعلام کرد نوعی دارو به نام هیدروکسی کلروکین که از سال ها پیش تاکنون برای درمان مالاریا از آن استفاده می شده «احتمالا» با ترکیب با آزیترومایسین و دو ماده دیگر می تواند بیماری کووید ۱۹ را درمان کند.

در این باره یورونیوز می نویسد: منتقدان این دانشمند فرانسوی می گویند کلروکین هنوز به حد کافی بر روی افراد آزمایش نشده و فاقد پروتکل های علمی است. به گفته آنها این دارو ممکن است در درازمدت عوارض جانبی خطرناکی داشته باشد و بالا و پایین بودن دوز مصرف آن می تواند به مثابه ماده سمی در بدن عمل کند.
«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه هفته گذشته برای دیدار با رائول و بازدید از انستیتوی مدیترانه ای بیماری های عفونی به مارسی سفر کرده بود.مکرون در گفت و گو با رادیو بین المللی فرانسه از رائول به عنوان دانشمند بزرگ یاد کرد و گفت درمان های این متخصص بیماری عفونی لازم است مورد آزمایش قرار گیرد.

با اضافه شدن ۷۶۲ نفر دیگر، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در فرانسه به ۱۵ هزار و ۷۲۹ نفر رسیده است.
از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۴۳ هزار و ۳۰۳ نفر در فرانسه به آن مبتلا شده اند. همچنین ۲۸ هزار و ۸۰۵ نفر بهبود یافته اند.

کلید واژه :

کووید ۱۹

،

فصل بهار

ثبت نظرات
captcha