کد خبر : ۳۴۶۶۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راهکارهای عملی دانشگاه تهران برای مقابله با کرونا

معاون پژوهشی دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه با در اختیار قرار دادن همه ظرفیت های پژوهشی و آزمایشگاهی خود به متخصصان دانشگاهی، راهکارهای مؤثر و عملی برای مبارزه…

راهکارهای عملی دانشگاه تهران برای مقابله با کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد رحیمیان روز چهارشنبه در گفت و گویی که پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه تهران منتشر کرده است، اقدامات تفصیلی این دانشگاه برای مبارزه با ویروس کرونا را تشریح کرد.

رحیمیان افزود: ساخت سیستم کمک تنفس مصنوعی ارزان قیمت و آزادسازی طراحی آن برای تولید در کشور، سامانه غربالگری صوتی برای بیمار کرونا مبتنی بر الگوی سرفه افراد، توسعه سامانه پیگیری وضعیت بیماران کووید ۱۹ در منزل و طراحی زیرساخت ملی یکپارچه پردازش و تشخیص از مهم ترین اقدامات دانشگاه تهران برای مقابله با کرونا است.

وی گفت: کارگروه های علمی تخصصی، تشخیص و مقابله با ویروس کووید ۱۹ با رویکردهای بیوفیزیکی، حسگرها و کیت های تشخیص، ارائه روش های درمان و تولید واکسن، سیستم های هوشمند و آنالیز داده و کارگروه مشورتی امور اجتماعی در دوران کووید ۱۹، تشکیل خوشه مشورتی اقتصاد کلان در دوران کرونا برای بررسی و ارائه راهکار در خصوص جوانب مختلف این بحران با مشارکت استادان و صاحب نظران دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران از دیگر اقدامات انجام شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران با بیان اینکه نشست های تخصصی کارگروه اجتماعی برای راهکارهای مقابله با کرونا تشکیل می شود، افزود: این نشست ها با هدف بررسی پیامدهای اجتماعی شیوع و بررسی کرونا در ایران و راه کارهای مقابله با آن با متخصصان حوزه های مربوط برگزار می شود.

رحیمیان ادامه داد: بررسی پیامدهای روانی، اجتماعی، اقتصادی و…  کرونا و ارائه راهکارهای پیشنهادی حل این پیامدها، بررسی ابعاد اقتصادی بحران شیوع ویروس کرونا و آثار ناشی از آن بر اقتصاد ایران، ارائه راهکارهای پیشنهادی مقابله با آن و راهکارهای مدیریت بحران و جلوگیری از پایداری آثار آن در کشور در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، علمی و فنی از دیگر محورهای این نشست ها است.

وی افزود: پیشنهاد طرح جامع  داده کاوی هوشمند برای تاب آوری در شرایط بحرانی بیماری کووید ۱۹، توسط کارگروه سیستم های هوشمند و آنالیز داده شده است و هدف از تشکیل این کارگروه ملی به کارگیری داده کاوی هوشمند دانشگاه تهران برای مدیریت بحران کرونا، عبور از آن، مدیریت بازگشت بحران و بازسازی های کشور پس از کرونا است.
معاون پژوهشی دانشگاه تهران ادامه داد: پیشنهاد طرح جامع  سامانه ملی رادیولوژی از راه دور کرونا توسط دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده های فنی نیز ارائه شده است. هدف این طرح دریافت تصاویر پزشکی دیجیتال از بیماران توسط دستگاه های پزشکی مستقر در تمامی مراکز درمانی، آمبولانس ها و بیمارستان های صحرایی و ارائه گزارش تخصصی آنها به پزشکان معالج  است که این طرح از دیگر اقدامات دانشگاه تهران محسوب می شود.

کلید واژه :

دانشگاه تهران

،

مقابله با کرونا

ثبت نظرات
captcha