کد خبر : ۳۴۶۶۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روش های تشخیصی و درمانی کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیشترین تعداد سی تی اسکن را طی دو ماه اخیر در مقایسه با کشورهای همسایه انجام داده ایم.

روش های تشخیصی و درمانی کرونا در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کیانوش جهانپور، در گفتگوی ویدئویی با خبرنگاران، اظهار کرد: وزیر خارجه آمریکا با توجه به موج گرفتاری ها و ابعاد فاجعه انسانی که در کشور در حال رخ دادن است سعی دارد تا از دستگاه دیپلماسی وارد شود و در مورد فاجعه کشورش فرافکنی کند. آمریکایی ها در مورد مقابله و پیشگیری با کووید ۱۹ هم رفتارهای نژادپرستانه دارد و این موضوع را وضوح می بینند که وضعیت کشورشان که زیرساخت های بیشتری نسبت به ایران دارد باز هم از ایران بدتر است و ایران با وجود تحریم ها توانسته با این بیماری به خوبی مقابله کند.

وی افزود: پروتکل تغسیل و دفن بهداشتی از گذشته تا به امروز بوده و یک دستورالعمل فنی و معتبر است و نکته ای که سازمان جهانی بهداشت مبنی بر انتقال ویروس در مورد اموات اعلام کرده برای این است که جلوی برخی رفتارهای افراطی گرفته شود، اصلاً بر روی اجساد آهک ریخته نمی شود و اجساد می توانند در کنار سایر اجساد دفن شوند.

جهانپور در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه دقیق ترین راه تشخیص کرونا در کشور چه راهی است، گفت: برای شروع و پایان بیماری نیازمند تست PCR هستیم که البته نتیجه مثبت این تست قطعی است ولی نتیجه منفی آن قطعی نیست، برای درمان نیازی به تست PCR نیست و سی تی اسکن می تواند اطلاعات لازم از بیماری را در اختیار پزشک قرار دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: اگر بخواهیم اپیدولوژی را برای فردی بررسی کنیم نیازمند تست سرولوژیک هستیم تا رفتار بیماری را در بدن فرد بیماری که الان بهبود یافته است بررسی کنیم، حتی می تواند از این روش به فرد گفته شود تا فلان مدت از آینده مجدد به این بیماری مبتلا نمی شوید.

جهانپور افزود: اگر بخواهیم گواهی سلامت برای فردی که بهبود پیدا کرده صادر کنیم باید آنتی بادی اختصاصی این بیماری را استخراج کنیم و بعد تست سرولوژیک را صادر کنیم تا فرد بتواند به زندگی عادی برگردد یعنی سفر برود و به محل کارش برگردد.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که تمامی تست ها را در وزارت بهداشت افزایش دهیم همانطور که در برخی از شهرستان ها تست سرپایی PCR گرفته می شود، روش های دیگری هم برای به نتیجه رسیدن تست ها ارائه دهیم.

به گفته وی، ایران بیشترین تعداد سی تی اسکن را در دو ماه اخیر نسبت به سایر کشورهای همسایه انجام داده و این روش نسبت به تست PCR روش دقیق تری است و می تواند اطلاعات جامع تری از بیماری در اختیار پزشک قرار دهد.

وی افزود: هیچ متخصص عفونی و کارشناس درمانی در دنیا هیچ تصویر مشخصی از این بیماری برای روزهای آینده ندارد و هیچ تصویر روشن و شفاف از این بیماری در دنیا نیست تمامی احتمالات بر اساس حدس و گمان است هرچند این حدس و گمان می تواند درست باشد.

جهانپور گفت: متأسفانه بررسی آمار حکایت از آن دارد که همین دو روز اخیر یک سوم تعداد فوتی ها مربوط به شهر تهران بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه در آمریکا وضعیت بهداشتی و درمانی مناسب نیست، سعی داریم اگر ایرانیان مقیم آن کشور بخواهند آنها را به ایران برگردانیم و مراقبت های لازم را از آنها انجام دهیم.

وی ادامه داد: پروازی که برای انتقال دانشجویان از شهر ووهان چین به تهران انجام شد اولین پرواز در طول تاریخ میان تهران و ووهان بود.

جهانپور گفت: اعلام دلیل مرگ افراد نیازمند تخصص است که هیچکدام از اعضای شورای شهر این تخصص را ندارند، هرچند برخی از اینها متخصص زایمان هستند! این افراد می توانند در مورد تولد صحبت کنند نه مرگ و میر، اینکه این افراد در فضای مجازی صحبت هایی می کنند و میگویند مرگ برخی از افراد مشکوک به فلان موضوع است صرفاً یک اظهار نظر بی پایه و بی اساس است و نمی توان جزو آمارهای رسمی حساب کرد. در شورای شهر تهران دو نفر صحبت می کنند با دو آمار متفاوت! این که نمی شود هرکسی طبق آمار خودش با مردم صحبت کند.

در حال تکمیل...

کلید واژه :

روش های تشخیص کرونا

،

درمانی کرونا

ثبت نظرات
captcha