کد خبر : ۳۴۶۶۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تغییر رنگ لب می تواند نشانه کووید-۱۹ باشد

متخصصان انگلیسی معتقدند که تغییر رنگ لب ها نیز می تواند نشانه دیگری از خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ باشد.

تغییر رنگ لب می تواند نشانه کووید-۱۹ باشد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کروناویروس عامل عفونتی بسیار مسری و در عین حال کشنده است که در میان عموم مردم به سرعت شیوع پیدا کرده و تاکنون میلیون ها نفر در جهان به آن آلوده شده اند. درحالیکه تب و سرفه خشک از شایع ترین علائم بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس به حساب می آید به تازگی گروهی از متخصصان در انگلیس می گویند که تغییر رنگ لب ها و کبود شدن آنها نیز می تواند از دیگر نشانه ابتلا به این بیماری باشد.

در این ادعا مطرح شده در صورتیکه رنگ لب بدون هیچ دلیلی تغییر پیدا کند احتمال ابتلای فرد به بیماری کووید-۱۹ وجود دارد که احتمالا می تواند به دلیل کمبود اکسیژن باشد.

موارد ابتلا به کووید-۱۹ در انگلیس رو به افزایش است و دولت از مردم درخواست کرده تا از خانه خارج نشوند و به توقف همه گیری این بیماری کمک کنند.

شایع ترین نشانه کروناویروس تب بالا و سرفه های مداوم است اما در صورتیکه لب ها به رنگ آبی درآید هم ممکن است فرد در معرض خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ باشد.

آبی شدن رنگ لب ها نشانه هشداردهنده ذات الریه و یکی از پیامدهای ابتلا به بیماری کووید-۱۹ است. ذات الریه بیماری مهلکی است که موجب ورم ریه ها می شود. تنها تعداد محدودی از بیماران آلوده به کروناویروس به ذات الریه دچار می شوند.

به گزارش روزنامه اکسپرس، سسیتم سلامت همگانی انگلیس (NHS) تاکید کرده است که در صورت تغییر رنگ لب ها لازم است بیمار به بیمارستان مراجعه کند. این تغییر رنگ لب ها میتواند نشانه نبود اکسیژن کافی در بدن باشد.

کلید واژه :

تغییر رنگ لب

،

کووید

،

۱۹

ثبت نظرات
captcha