کد خبر : ۳۴۶۶۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چین شیوع اولیه کرونا را مخفی کرد

رئیس پیشین سرویس اطلاعات خارجی انگلیس (MI۶) امروز (چهارشنبه) گفت، چین اطلاعات مهم و حیاتی درباره شیوه ویروس کرونا را از مابقی جهان مخفی کرد و باید بابت این اهمال کاری پاسخگو باشد.

چین شیوع اولیه کرونا را مخفی کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش رویترز، این اظهارات از سوی این مقام ارشد اطلاعاتی انگلیس در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا امروز اعلام کرد که کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی را به حالت تعلیق درآورد، زیرا به گفته وی، این نهاد بین المللی باعث شده تا چین اطلاعات نادرست درباره این ویروس منتشر کند.

جان ساورز، رئیس پیشین سرویس اطلاعات خارجی انگلیس در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ گفت، بهتر است به جای آن که سازمان بهداشت جهانی را مقصر بدانیم، چین را بابت گسترش ویروس کرونا بازخواست و نکوهش کنیم.

وی ادامه داد: عصبانیت شدید در آمریکا بابت آنچه چین بر ما تحمیل کرده است، وجود دارد و چین به دلیل عدم برخورد با آن در ابتدای امر، از مسئولیت پذیری متناسب در مورد منشاء ویروس فرار می کند.

این مقام ارشد سابق اطلاعاتی انگلیس ادامه داد: اطلاعات درباره دستیابی به موارد و داده هایی است که توسط یک کشور یا سایر عوامل از شما مخفی شده و مربوط به یک دوره کوتاه در دسامبر گذشته میلادی و ژانویه است. چینی ها این اطلاعات و داده ها درباره ویروس را از غرب مخفی نگه داشتند.

کلید واژه :

چین

،

شیوع اولیه کرونا

ثبت نظرات
captcha