کد خبر : ۳۴۶۶۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکنش سازمان جهانی بهداشت به تعلیق کمک های آمریکا

رییس سازمان جهانی بهداشت نسبت به تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای تعلیق کمک مالی به این نهاد بین المللی ابراز تاسف کرده و خواستار لغو آن شد.

واکنش سازمان جهانی بهداشت به تعلیق کمک های آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش چهارشنبه شب شبکه سی. ان. بی. سی، «تدروس ادهانوم» در کنفرانسی خبری در ژنو سوئیس گفت: متاسفیم که رییس جمهوری آمریکا دستور داده تا کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت تعلیق شود.
وی با ابراز «امیدواری» به لغو این دستور گفت که سازمان جهانی بهداشت در حال ارزیابی تاثیر تعلیق این کمک هاست.
ادهانوم اظهار داشت که «ما سعی می کنیم که در همکاری با شرکایمان این شکاف [مالی] را پر کنیم» اما از بیان جزئیات تلاش های این سازمان خودداری کرد.
ترامپ روز سه شنبه سازمان جهانی بهداشت را به عدم اتخاذ اقدامات کافی در مقابله با کرونا متهم کرد و گفت که کمک های سالیانه به این سازمان را تعلیق می کند.
علاوه بر این، رییس جمهوری آمریکا این سازمان را به مخالفت با اعمال ممنوعیت سفر و فقدان شفافیت و همچنین اتکا به اطلاعات چین متهم کرد.
آمریکا سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار به سازمان جهانی بهداشت کمک می کند که این مبلغ بخش کوچکی از بودجه ۶ میلیاردی این سازمان در سال است.  
اقدام ترامپ با مخالفت های زیادی خصوصا از سوی چین روبرو شده است.  
«جائو لی جیان» سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین ضمن انتقاد از آمریکا به دلیل تعلیق کمک های مالی به سازمان جهانی بهداشت گفت که این تصمیم آمریکا «توانایی های سازمان بهداشت جهانی را تضعیف می کند و به همکاری های بین المللی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا آسیب می رساند.»

کلید واژه :

واکنش سازمان جهانی بهداشت

،

تعلیق کمک های آمریکا

ثبت نظرات
captcha