کد خبر : ۳۴۶۶۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازگشایی مدارس و فروشگاه های بزرگ در آلمان

با تصمیم جدید دولت آلمان، فروشگاه های بزرگ تر از ۸۰۰ مترمربع و مدارس این کشور بازگشایی می شوند.

بازگشایی مدارس و فروشگاه های بزرگ در آلمان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش نشریه بیلد آلمان مقامات ایالت ها و صدراعظم این کشور در جلسه امروز (چهارشنبه) خود جدیدترین تصمیمات در مورد کاهش محدودیت ها و رفع تدریجی تعطیلی ها را اتخاذ کردند.
طبق این تصمیم، فروشگاه های بزرگ تر از ۸۰۰ مترمربع و تمامی نمایشگاه های فروش خودرو بازگشایی خواهند شد.
در خصوص بازگشایی تدریجی مدارس نیز اولویت به کلاس های سال آخر تحصیلی در مقاطع ابتدایی و دبیرستان داده شده و دانش آموزان این مقاطع تحصیلی می توانند از چهارم ماه می (۱۵ اردیبهشت) مجددا در کلاس های خود حاضر شوند.
با این حال تاکید شده است که مقررات حفظ فاصله فیزیکی یک و نیم متر بین افراد در اماکن عمومی، به جز در مورد خانواده ها همچنان پابرجا بوده و تمامی این مراکز ملزم به اجرای آن هستند.
زمان پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی که از هفته های پیش در آلمان به اجرا گذاشته و چند بار تمدید شده است، سی و یکم فروردین اعلام شد.
طبق آخرین نظرسنجی موسسه افکارسنجی YouGov به نمایندگی از آژانس مطبوعات آلمان، ۴۴ درصد پاسخ دهندگان از تمدید فاصله گذاری اجتماعی دولت، پس از سی و یکم فروردین حمایت می کنند و ۱۲ درصد حتی طرفدار تقویت آن هستند.
طبق این نظرسنجی که نتایج آن روز دوشنبه منتشر شد فقط ۳۲ درصد طرفدار کاهش و هشت درصد نیز موافق رفع محدودیت هایی هستند که توسط دولت فدرال و ایالت ها تصمیم گرفته شده است.
امروز صدراعظم «آنگلا مرکل» از حزب دموکرات مسیحی (CDU) با نخست وزیران ایالت ها در مورد چگونگی اقدام پس از فروردین ماه گفت و گو کرد. مقامات آلمان در ابتدا تصمیم به اجرای ۲ هفته ای محدودیت ها تا سوم فروردین گرفته بودند و بعد آن را تا پس از تعطیلات عیدپاک تمدید کردند که طبق آن برگزاری تمامی رویدادهای ورزشی و فرهنگی با تماشاگر ممنوع و بیشتر مغازه ها به استثنای فروشندگان مواد غذایی تعطیل شد.
براساس آخرین آمارهای رسمی، تاکنون ۱۳۲ هزار و ۲۱۰ نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده که از این میان سه هزار و ۴۹۵ نفر جان باخته و ۶۸ هزار و ۲۰۰ نفر نیز بهبود یافته اند.

کلید واژه :

بازگشایی مدارس

،

فروشگاه

،

آلمان

ثبت نظرات
captcha