کد خبر : ۳۴۶۶۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت توسط فنلاند در شیوع کرونا

فنلاند بعد از اقدام رئیس جمهور آمریکا در قطع کمک مالی این کشور به سازمان جهانی بهداشت، از افزایش کمک مالی به این سازمان خبر داد.

افزایش کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت توسط فنلاند در شیوع کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به دنبال سخنان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه سازمان جهانی بهداشت ومتهم کردن آن  به قصور در زمینه اطلاع رسانی درباره ویروس کرونای جدید و اعلام تعلیق کمک مالی آمریکا، فنلاند عصر چهارشنبه اعلام کرد کمک های مالی به این سازمان بین المللی را افزایش خواهد داد. 

به گفته منابع مطلع، فنلاند اعلام کرده علی رغم تهدیدات ترامپ، کمک مالی خود به سازمان جهانی بهداشت را افزایش میدهد.

ترامپ بامداد چهارشنبه اعلام کرد کمک های مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را به بهانه «سوءمدیریت و پنهان کاری» این سازمان در بحران ناشی از شیوع کرونا به حالت تعلیق درمی آورد تا بررسی های لازم در این زمینه را صورت دهد.

اعضای گروه بیست (جی۲۰) در کنفرانسی از راه دور اعلام کردند از واکنش سازمان بهداشت جهانی در مقابله با ویروس کرونا حمایت می کنند. «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه روز چهارشنبه این خبر را در واکنش به اقدام اخیر آمریکا در تعلیق کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت در بحبوحه همه گیری کرونا در جهان اعلام کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز همچون دیگر مقام ها و سازمانهای بین المللی، تصمیم رئیس جمهور آمریکا در قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت در بحبوحه شیوع کرونا را محکوم کرد. (جزئیات بیشتر)

کلید واژه :

فنلاند

،

کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت

،

سازمان جهانی بهداشت

ثبت نظرات
captcha