کد خبر : ۳۴۶۶۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دستگاهی برای ادامه درمان بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در خانه

پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی دستگاه جدیدی ابداع کرده اند که می تواند بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ را در خانه معاینه کند.

دستگاهی برای ادامه درمان بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در خانه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از تک کرانچ، کووید- ۱۹، به یک چالش غیرمنتظره برای کسانی تبدیل شده است که در حوزه سلامت فعالیت می کنند. لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در دوران گسترش کووید- ۱۹، موجب شده که نیاز به روش های جدید برای تشخیص و درمان احساس شود.

بهترین گزینه درمان برای کسانی که نتیجه آزمایش کروناویروس در آنها مثبت اعلام می شود، در حال حاضر ماندن در خانه است تا افراد بیشتری مبتلا نشوند. سوالی که در این میان پیش می آید، این است که چگونه پزشکان و پرستاران می توانند از راه دور و با رعایت محدودیت های توصیه شده، به درمان بیماران ادامه دهند.

پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی"(MIT)، دستگاه جدیدی ابداع کرده اند که امکان بررسی شرایط بیماران را در خانه فراهم می کند. این دستگاه که قابلیت اتصال به وای -فای را دارد، روی دیوار خانه بیماران نصب می شود.

این ابزار جدید موسوم به "امرالد"(Emerald)، از سیگنال های بی سیم استفاده می کند تا فعالیت های متفاوت بیمار و همچنین الگوهای خواب و تنفس او را مورد بررسی قرار دهد. امرالد برای تفکیک افراد گوناگون، از هوش مصنوعی کمک می گیرد.

امرالد در حال حاضر، در کارخانه "Heritage Assisted Living" مورد آزمایش قرار گرفته است. "ویلیام مک گروری"(William Macgrory)، رئیس این کارخانه گفت: با وجود بیماران مسنی که میزان خطر در آنها بسیار بالا است، امرالد می تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. این ابزار می تواند در شرایطی که امکان ملاقات مستقیم با بیمار وجود ندارد، داده های پزشکی را به مرور زمان گردآوری کند.

کلید واژه :

درمان کووید

،

۱۹

،

خانه

ثبت نظرات
captcha