کد خبر : ۳۴۶۶۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انگلیسی ها ۲۰ دکل تلفن همراه ۵G را آتش زدند

به دلیل انتشار نظریه های جعلی ارتباط اینترنت ۵G با ویروس کرونا، بیش از ۲۰ دکل تلفن همراه در انگلیس به آتش کشیده شده اند.

انگلیسی ها ۲۰ دکل تلفن همراه ۵G را آتش زدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، انتشار نظریه های جعلی درباره ارتباط اینترنت 5G با شیوع ویروس کرونا عامل آتش سوزی عمدی ۲۰ دکل تلفن همراه در انگلیس بوده است.

دکل تلفن همراه که برای سرویس اورژانس در منطقه هادرزفیلد استفاده می شد و همچنین دکلی دیگر در منطقه داگن هام انگلیس گرفتار آتش شده اند. پلیس سه نوجوان مظنون به ایجاد حریق عمدی در این رابطه را بازداشت کرده است.

مدیر ارشد اجرایی شرکت ودافون اعلام کرد یکی از دکل های تلفن همراه که هدف آتش سوزی های عمدی قرار گرفته اینترنت موبایل برای بیمارستان ناینتینگل در بیرمنگام را تامی ن می کرده است.

این در حالی است که پزشکان ادعاهای مربوط به ارتباط میان اینترنت ۵G و انتشار ویروس کرونا را رد کرده اند.

به گفته محققان امواج نسل پنجم اینترنت مقدار انرژی اندکی حمل می کنند و مضر نیستند.

شرکت ودافون در بیانیه ای در این باره گفت: سوزاندن دکل تلفن همراه به معنای خسارت زدن به ساختار زیربنایی این کشور به حساب می آید. چنین اقداماتی در عمل به معنای آن است که خانواده ها نمی توانند از سرویس های تماس و اینترنت استفاده کنند، پزشکان، پرستاران و نیروی پلیس نمی توانند به وظایف خود عمل کنند یا با خانواده و نزدیکانشان تماس بگیرند.

کلید واژه :

انگلیس

،

دکل تلفن همراه ۵G

ثبت نظرات
captcha